•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 26 грудня

00
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 26 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 26 грудня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

На тлі «мирних переговорів» російсько-терористичні війська продовжують проводити обстріли позицій українських військ, хоча кількість вогневих ударів різко знизилося. Паралельно противник продовжує проводити перегрупування своїх сил.

Так, у напрямку н.п.Трехізбенка висунулася бронегруппа противника (4 танки, 6 бойових броньованих машин). Також в даному районі противник наносив вогневі удари по позиціях українських військ. Вогонь вівся з мінометів.

У районі Бахмутськой траси відзначається переміщення озброєнь і військової техніки. Зафіксовано переміщення батареї самохідних артилерійських установок (САУ) 2С1 «Гвоздика». Протягом доби дані САУ кілька разів змінювали позиції, однак вогонь не відкривали.

З району н.п. Докучаєвськ противник епізодично завдає артилерійські удари по напрямку н.п.Степное. Вогонь відкриває АРТГРУП, підтримуюча діючу в даному районі тактичну групу російсько-терористичних військ (раніше група ІС повідомляла про прибуття даного формування в район Докучаєвська).

З району н.п. Горлівка російсько-терористичні війська кілька діб поспіль ведуть обстріли позицій українських військ. Вогонь ведеться з 122-мм гаубиць Д-30, і відкривається з настанням темряви. Увечері 25.12.2014 з боку н.п.Озеряновка в розпорядження формувань супротивника у н.п.Горловка прибула колона постачання (12 вантажних автомобілів) і кілька одиниць бронетехніки, в т.ч. 5 танків.

Паралельно з прибуттям на Донбас підрозділів російської армії і груп російських найманців, йде процес скорочення чисельності т.зв. «Козаків». В Алчевську і Перевальську організовані пункти по відправці російських «козаків» на територію РФ. Перевезення «козаків» здійснюється групами на автобусах. Відзначається велика кількість «особистих речей» у відбувають в Росію.

У Н.П.Краснов Луч тривають роботи з розгортання «перевалочно-евакуаційного госпіталю» для російських найманців.

«Спецоперація» російсько-терористичних військ з пошуку та знешкодження «українських диверсантів» перемістилася з Горлівки в Єнакієвому. Вулиці міста посилено патрулюються, на блок-постах влаштовуються повальні обшуки.

Серед бойовиків «ДНР» посилено поширюються чутки про домовленості з українською владою щодо амністії. За версією терористів, амністія буде поширюватися на певні бандформування, незалежно від кількості і тяжкості злочинів окремих бойовиків.

У Макіївці поновилися конфлікти між прибулими з РФ найманцями-кавказцями («кадировцями») та місцевими бойовиками. У ході конфліктів зафіксовано кілька випадків застосування стрілецької зброї, є поранені з обох сторін.

Коментарі