•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 29 січня

220
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 29 січня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 29 січня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Протягом останньої доби в зоні конфлікту на Донбасі відзначається зниження інтенсивності спроб наступальних дій з боку російсько-терористичних військ. Противнику не вдалося виконати завдання зі створення «Дебальцевського котла» - в першу чергу, з причини ефективних дій артилерії українських військ.

Зокрема, в результаті масованих відповідних дій української артилерії, зазнали серйозних втрат як передові підрозділи противника, так і «другий ешелони», раніше зосереджені в даному районі для «широкомасштабного наступу». В даний час серед бойовиків ширяться панічні чутки, що з Дебальцевського плацдарму і одночасно з боку Авдіївки українські війська будуть проводити контрнаступ, з метою «відрізати Горлівку».

Одночасно в районі н.п.Горловка, на другорядних напрямках, відзначається покидання противником ряду позицій і блокпостів.

Зафіксовано переміщення з Горлівки в бік кордону з РФ конвою (2 автомобіля «Урал») зі знищеними бойовиками та російськими найманцями. В Красний Луч із зони боїв на Дебальцевському плацдармі за добу прибуло понад 100 важко поранених терористів, в Сніжне доставлено близько 60 поранених, в Шахтарськ - порядку 70-ти. Командування терористів констатує складну ситуацію з медикаментами.

У районі н.п.Нікішіно після підтягування підкріплення противник так і не зміг відтіснити українські підрозділи з їх позицій. В даному районі відзначається дію тактичної групи терористів (порядку 300 чол., Мінометна батарея, до 10 од. бронетехніки), яка періодично намагається зайти у фланг нашим військам.

У район н.п.Енакіево перекинутий «резерв» супротивника - 12 БТР і БМП плюс 4 танка.

У районі н.п.Светлодарск, Луганське, Миронівське артилерія бойовиків продовжувала завдавати ударів по цивільних об'єктах. Відзначаються множинні руйнування житлового фонду, мирні жителі масово виїжджають у бік Артемівська. Схожа ситуація в районі н.п. Авдіївка, де відзначаються сильні руйнування цивільних об'єктів від вогню терористів.

У районі Докучаєвськ - Старобешеве вела масований вогонь маневрена артилерійська група терористів (до 30 од. ствольної артилерії). Між Оленівкою і Старобешево фактично не залишилося місцевих бойовиків, відзначається дію підрозділів російських найманців, замаскованих під «ополченців». Всього в даному районі діє 2 батальйонні тактичні групи (БТГ) противника загальною чисельністю до 1000 чол., Що мають у своєму складі 18 танків і до 65 ББМ.

Спроби наступу російсько-терористичних військ в районі Маріуполя також були припинені. Українська артилерія вельми щільно накриває передові ударні групи противника в даному районі.

Протягом останнього тижня відзначається посилена перекидання на Донбас з РФ боєприпасів, в основному ж / д транспортом (2-3 ешелону боєприпасів на добу). Головна станція розвантаження - Іловайськ. Крім того, частково на північ боєприпаси надходять через Антрацит, звідти розвозяться цивільним вантажним транспортом по так званим «складам» і «базам» бандформувань. У «ДНР» розвантаженням і розподілом надходять боєприпасів займається спеціальний підрозділ, зі своїми технічними засобами і охороною. Після доставки на «склади» бойовики з окремих підрозділів вже своїм транспортом («Урали», МТ-ЛБ, «Камази») доставляють боєприпаси безпосередньо на вогневі позиції. Схема відпрацьована до автоматизму - до прибуття ешелону потрібну кількість автотранспорту заздалегідь зосереджується в зоні розвантаження, подача автотранспорту здійснюється по мірі необхідності. Відзначається високий рівень організації процесу, який явно управляється людьми, що мають професійні навички управління у сфері логістики і транспорту.

Терористи намагаються «оформляти на роботу» своїх диверсантів на підприємства і шахти, де працівники мають право на виїзд з окупованої зони, з метою отримання перепусток на виїзд із зони АТО. Зафіксовані випадки виявлення і затримання такого роду «робочих» на блок-постах українських військ.

Коментарі