•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 3 лютого

220
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 3 лютого

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 3 лютого за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

В результаті бойових дій на Дебальцевському плацдармі російсько-терористичні війська зазнали серйозних втрат, в т.ч. санітарні роти. У Н.П.Краснов Луч та Антрацит, куди доставляють поранених терористів, всі медичні установи переповнені. У н.п.Снежное, куди доставлена основна частина важко поранених бойовиків, фіксується відсутність препаратів та гостра нестача медичного обладнання та витратних матеріалів (йде «експропріація» шприців у ветлікарнях). У Донецьку морги перестали обслуговувати цивільне населення через відсутність місць.
У районі н.п.Попасная противник спробував продовжувати наступальні дії. Із застосуванням декількох одиниць бронетехніки (6 ББМ, 2 танки) був атакований один з блок-постів українських військ. Атака була відбита, одна БМП-2 і одна одиниця автотранспорту бойовиків знищені, противник відійшов на вихідний рубіж.
У н.п.Донецк (район Київського проспекту) зафіксовано прибуття бронегрупиросійсько-терористичних військ (до 10 танків, 18 БТР і БМП, кілька знарядь МТ-12 і 120-мм мінометів, до 10 вантажних авто), укомплектованої російськими військовослужбовцями неслов'янської зовнішності. Попередньо в даному районі була проведена насильницька «евакуація» населення. Вже відзначені випадки мародерства з боку прибулих військовослужбовців РФ.
Південніше н.п.Алчевск розгорнута артилерійська група терористів, яка «працює» по сектору Чорнухине. У складі артгрупи - 26 одиниць ствольної артилерії, 8 установок РСЗВ.
У н.п.Авдеевка артобстрілом з боку терористів був накритий міський ринок, зафіксовані пожежі. Також постраждали декілька об'єктів комунальної інфраструктури.
Противник продовжує підкидати через н.п.Алчевск підкріплення. Протягом останньої доби зафіксована перекидання порядку 25 одиниць техніки, з яких 15 - бронетехніка. Прибула техніка готується до перекидання в район н.п.Первомайск і Червоний Орач.
По позиціях російсько-терористичних військ в районі Брянки та Стаханова завдано удару українській артилерії, в результаті чого накритий ряд військових об'єктів супротивника, включаючи один з пунктів управління. Противник залишив ряд позицій в районі Брянки.
Також знищений пункт управління російсько-терористичних військ в районі н.п.Металліст, де українська артилерія завдала вогневого удару по базовому табору бойовиків. Раніше група ІС повідомляла про створення даного пункту управління, призначеного для координації дій бандформувань, що оперують в районі н.п.Счастье та Станиця Луганська.
У н.п. Ровеньки прагнення «уряду ЛНР» провести «мобілізаційні заходи» закінчилося виявленням невдоволення серед місцевого населення. Керівництво місцевої «комендатури» терористів загрожує розстрілами відмовників.
У районі н.п. Станиця Луганська зафіксована спроба бойовиків провести «акцію ІПСОА» (за допомогою потужних динаміків у бік українських позицій транслювався гімн СРСР).

Коментарі