•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 30 грудня

00
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 30 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 30 грудня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Не дивлячись на оголошений «режим припинення вогню», підрозділи російсько-терористичних військ продовжують виробляти обстріли позицій українських військ. Також триває перегрупування сил противника.

У районі Докучаєвська російсько-терористичні війська перекинули мінометні розрахунки ближче до переднього краю. Мінометні позиції ретельно замасковані.

Протягом останніх трьох діб (до 12.00 вчорашнього дня) в районі Вергунки і Станиці Луганській сталося кілька зіткнень підрозділів російсько-терористичних військ з неідентифікованим противником. Бойовики стверджують, що на них «напав хунтовскій спецназ» (диверсійно-розвідувальні групи українських військ), який атакував їх бойову охорону «заради розваги».

Житлові будинки в районах Донецька, безпосередньо прилеглих до лінії протистояння між російсько-терористичними та українськими військами і залишені жителями, піддаються перманентного мародерський розграбуванню з боку бойовиків. У ході боротьби за «здобич» між мародерами виникають конфлікти, що супроводжуються перестрілками. Показово, що створена т.зв. «Військова поліція ДНР» - в перших рядах мародерів (ватажки 2-х найбільш великих і активних мародерських груп - саме представники «військової поліції ДНР»). Також останнім часом відзначається дедалі активнішу участь у мародерстві не лише місцевих терористів, а й російських найманців. Найбільш мародерів цікавить алкоголь, цінності, одяг, побутова електроніка.

У декількох містах на півдні Донецької області тривають «мобілізаційні заходи». Новопризначені «воєнкоми» обдзвонюють громадян, які мають гостродефіцитні для російсько-терористичних військ ВОСи (військово-облікові спеціальності). Однак протягом останніх 5 днів у цілому вдалося «мобілізувати» лише близько 25 чоловік.

У «ДНР» наростає «партизанський психоз». Власникам автомобілів офіційно заборонено тонувати стекла в авто. Замість адміністративних покарань «штрафів) бойовики« карають »порушників, розбиваючи скла прикладами. Зафіксовано кілька випадків відкриття вогню без попередження по автомобілям з тонованими стеклами.

Також, за даними групи ІС, в «службових документах» «ДНР» фігурує прізвища близько 200 «українських терористів», які нібито «діють в тилах республіки».

У н.п.Сніжне призначений керівництвом терористів «мер» пообіцяв розстрілювати на міській площі мародерів і людей, причетних до розкрадання «гуманітарної допомоги» з Росії.

Коментарі