•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 30 січня

220
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 30 січня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 30 січня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

По всьому периметру Дебальцевського плацдарму впродовж останньої доби російсько-терористичні й українські війська продовжували наносити по позиціях один одного масовані артилерійські удари. В даному районі терористи сконцентрували, на додаток були раніше артилерійським засобам, ще як мінімум 8 установок реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) і до 12 гармат ствольної артилерії. Відзначається підтягування противником на позиції в район Горлівки самохідної артилерії (САУ 2С1 «Гвоздика») - з боку Макіївки прослідувало 4 одиниці у супроводі 2-х критих автомобілів «Урал».

Південніше н.п.Донецк російсько-терористичні війська продовжують перегрупування своїх сил, посилюючи угруповання на напрямку Оленівка - Донецьк. В район між н.п.Старобешево і Стила висунулася тактична група - близько 120 бойовиків, 6 танків, 12 бойових броньованих машин (ББМ), 4 протитанкові гармати МТ-12.

У районі між н.п.Ясіноватая і Горлівка противник продовжує посилювати свою тактичну групу з метою контролю за трасою Донецьк - Горлівка, періодично намагаючись просунутися в бік н.п.Авдеевка. Однак домогтися відчутного відтискування українських військ терористам не вдається. Протягом останньої доби зафіксована перекидання противником з Донецька і Єнакієвого в даний район додаткових сил (головним чином зі складу бандформувань «Схід» і «Оплот») - всього до 550 чол. і 14 од. бронетехніки.

В Алчевськ прибули для доукомплектування озброєнням і технікою підрозділи бойовиків зі складу так званої бригади «Привид», які зазнали серйозних втрат північніше Дебальцеве (втрачено до 15 одиниць ББМ і танків, загальні втрати в особовому складі перевищують 100 чол.). Фактично, передові (по суті - штурмові) підрозділи «бригади», які брали участь у боях за н.п. Троїцьке і Червоний Орач, в результаті боїв через втрати стали небоєздатними.

На ділянці Новоолександрівка - Калинове противник так і не зміг утриматися на проміжних позиціях і відійшов. У районі Світлодарськ - Луганське терористи також відійшли на вихідні рубежі. Єдиний напрям, де вони проявляли активність в даному районі - н.п.Углегорск - Булавінське.

Спостерігається інтенсивне проходження колон постачання через Луганськ (по 3-4 колони на добу, не менше 10 одиниць автотранспорту в кожній) в напрямку на Алчевськ - Стаханов - Первомайськ. Здійснюється перекидання боєприпасів, озброєння та військової техніки (до 10-12 одиниць за добу).

Після невдалих спроб наступу в районі н.п.Станіца Луганська і Щастя російсько-терористичні війська розпочали масштабну перегрупування своїх підрозділів північ і на схід Луганська (починаючи від Миколаївки) з метою посилити свої ударні групи, які оперують на північ і схід від н.п.Металліст . Відзначається перекидання додатково до тих сил і засобів, які тут були зосереджені раніше, як мінімум 6 ББМ і 3 танків, а також підтягування в район на схід від міста реактивної артилерії (до 6 установок РСЗВ).

У районі н.п.Маріуполь противник веде активні обстріли передових позицій українських військ (район н.п.Павлополь, Талаківка, Сартана, східні передмістя Маріуполя). Обстріли ведуться в основному з ствольної артилерії і мінометів, рідше включаються РСЗВ. Боєприпаси для своєї артилерії терористи доставляють автотранспортом безпосередньо через кордон з території Росії. Паралельно за рахунок поставок з РФ створюються запаси боєприпасів в Новоазовську.

Коментарі