•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 31 березня

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 31 березня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 31 березня за оперативні даними групи «Інформаційний Опір».

У зв'язку зі складними погодними умовами інтенсивність обстрілів і бойової активності з боку російсько-терористичних військ на Донбасі дещо зменшилася. Тим не менш, в ході обстрілів терористи застосовують як стрілецьке озброєння, 82-мм міномети, гранатомети, ПТРК, зенітні установки ЗУ-23-2, великокаліберні міномети, так і 120-мм міномети, які згідно з Мінськими домовленостям повинні бути відведеними від лінії зіткнення. Також протягом останніх 2-х діб зафіксовано один випадок застосування бойовиками РСЗВ (район населеного пункту Сокільники).

Вогонь противником найбільш інтенсивно вівся на Донецькому, Луганському і Приморському напрямках. Зокрема, за допомогою 120-мм мінометів бойовики намагалися завдати вогневе ураження передовим українським підрозділам в районі н.п.Лебедінске і Широкино. Одночасно в районі даних населених пунктів спостерігалося активне переміщення (перегрупування) сил і засобів терористів, а також підтягування резервів з боку н.п.Безимянное.

Також протягом минулих двох діб російсько-терористичні війська проявляли активність (обстріл і спроби висунення до передових українських позиціях) на Артемівському напрямку, в районі н.п. Луганське і Троїцьке. На даному напрямку противник діє невеликими «піхотними» групами (іноді - за підтримки 1-2 танків), при відкритті відповідного вогню українськими військами відходячи на вихідний рубіж.

У районі н.п.Опитное терористи двічі відкривали інтенсивний вогонь з великокаліберних кулеметів (відразу з декількох точок), а також застосували зенітну установку ЗУ-23-2 по позиціях українських військ. Командування бойовиків вважає, що нинішнє розташування позицій українських військ на даному напрямку сковує формування російсько-терористичних військ на ділянці Піски - Красногорівка (аналогічна ситуація в районі н.п.Авдеевка, де бойовики також не припиняють спроб «видавити» українські війська з займаних ними позицій).

Зафіксована перекидання в район західніше Горлівки 4-х танків, у супроводі 2-х вантажних армійських автомобілів, а також 2 БМП-2 і 1 БТР-70.

У Петровському і Куйбишевському районах Донецька зафіксовано появу двох «свіжих» мінометних батарей бойовиків (одна - 120-мм міномети, друга - 82-мм, всього 12 одиниць). Мінометні підрозділи прибули з району Макіївки.

Триває нарощування бойової активності російсько-терористичних військ (головним чином підрозділів зі складу бандформування «Привид») на Лугансько-Первомайському напрямку. Зокрема, фіксуються спроби проникнення невеликих мобільних груп терористів в стики між позиціями українських військ.

Триває доукомплектування формувань терористів, зосереджених на ділянці Первомайськ - Стаханов. Через Алчевськ на північний захід проїхала колона з 6-и БМП-1,2, 2 БТР-80 і дві спеціальні автомашини (командно-штабні машини на базі «Уралов»).

Противник продовжує вдосконалювати в інженерному відношенні вогневі позиції артилерії в районі Чорнухине і Алчевська. Зафіксовано висунення до н.п.Стаханов 6-ти РСЗО БМ-21 «Град». Позиції артилерії ретельно маскуються, удосконалюються під'їзні шляхи.

У районі н.п. Кряківка, Кримське, Сокільники терористи протягом минулої доби неодноразово обстрілювали підрозділи українських військ, намагаючись «видавити» сили АТО з позицій в районі Бахмутської траси.

У смузі Докучаєвськ - Степове закінчено висунення 2-х батальйонних тактичних груп (БТГ) противника, а також кількох дрібних груп (кожна чисельністю до взводу, переважно із залишків бандформування «Кальміус»). Всього - близько 1100-1200 чол. при 28 танках і 42 од. ББМ. Артилерія бойовиків на даній ділянці відтягнута кілька назад, за Старобешеве. У складі танкових підрозділів даних БТГ - в основному танки Т-72 різних модифікацій. Відзначається рассосредоточеніе зазначених БТГ на цілий ряд окремих підрозділів різного складу і різної чисельності (зокрема, фіксуються ротні тактичні групи (РТГ) на основі танкових підрозділів, є групи піхоти без бронетехніки). Висунуті на даний напрямок підрозділи будуть діяти за вказівками з єдиного пункту управління, розгорнутого в районі Старобешеве.

На приморському напрямку спостерігається проведення «ротації» бандформувань. Частина бойовиків, які перебували північніше Широкино, відведена до Новоазовська. Замість них прибула бронегруппа з 3-х танків і 4-х ББМ (висунулася до Широкино), пізніше на вантажівках перекинуто формування в 70-80 чол. з мінометами і АГС.

Російсько-терористичні війська продовжують нарощувати бойовий потенціал своїх формувань за допомогою постачання матеріально-технічних ресурсів з території Росії. У перебігу минулих діб зафіксовано переміщення близько 28 транспортних одиниць (в основному через «північний» маршрут). Активно продовжується перекидання матеріально-технічних ресурсів з боку Луганська і Лутугине, а також через Красний Луч, на Дебальцеве, Стаханов і Первомайськ.

Триває ремонт ж \ д шляхів між Донецьком і Луганськом (зафіксовано проходження «пробного» електропоїзду), проводяться роботи з нарощування пропускної здатності даної ділянки шляху.

Олександр Сергєєв

Коментарі