•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 31 грудня

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 31 грудня

Підрозділи бойовиків, що брали участь в останніх атаках на позиції українських військ в районі Донецького аеропорту, залишивши на «передовій» прикриття, відійшли углиб своїх позицій. Раніше російсько-терористичні війська протягом двох діб намагалися прорватися в тил позицій українських військ, до н.п. Опитне і до донецької кільцевій дорозі, щоб примусити українські війська до відступу.

Командування російсько-терористичних військ продовжує зосереджувати на Першотравнево-Артемівському напрямку артилерію і бронетехніку. Відзначено прибуття чергового артилерійського дивізіону (2 батареї ствольної артилерії (14 одиниць) і 1 батарея РСЗВ (6 установок). А також посиленою бронегрупи (6 танків і до 20 бойових бронемашин (ББМ). Триває накопичення боєприпасів і палива.

Противник проводить екстрені оборонні заходи в районі на південь від Дебальцеве. На передній край підтягуються протитанкові засоби, маскується бронетехніка, розміщуються додаткові вогневі засоби.

Відзначається призначення в командні структури (аж до командирів тактичних підрозділів) створюваної «армії Новоросії» виключно російських військовослужбовців. Російські командири відразу ж починають встановлювати в підрозділах армійську дисципліну. У місцевих бойовиків, які не звикли до дисципліни, цей факт викликає вкрай негативну реакцію. Всі прояви невдоволення жорстко присікаються під загрозою штрафів та заходів фізичного впливу.

Після диверсії на складі боєприпасів російсько-терористичних військ в Алчевську керівництво «ДНР» проводить антипартизанські заходи. Тривають облави на «українських терористів» у Горлівці. Керівництвом «ДНР» розглядається питання заборони новорічних масових гулянь під приводом «загрози терористичних актів».

У Шахтарську, Сніжному, Красному Лучі відзначається участь пропажа місцевих жителів. Дошки оголошень стовпи в даних населених пунктах завішані свіжими оголошеннями про зникнення людей, багато - з ксерокопіями документів, що засвідчують особу зниклих громадян.

За розпорядженням керівництва терористів, керівники шахт зобов'язані платити зарплату своїм працівникам, які «проходять службу в лавах армії Новоросії». Дане розпорядження стосується і державних шахт. Невиконання розпорядження загрожує керівництву шахт арештом.

Російське керівництво прийняло рішення провести комплексну перевірку численних фактів пропажі російської «гуманітарної допомоги» в «ЛНР». З цією метою з РФ в Луганськ прибуває «спеціальна комісія». Перевірці підлягають також факти пропажі грошових коштів, раніше направлених з Росії для т.зв. «ополчення».

В Алчевську керівництвом т.зв. «Козачої гвардії» створена група «екстреного реагування». До складу групи входить 10 одиниць вилученого у місцевого населення автотранспорту та близько 40 російських найманців. Група виконує функцію нарядів правоохоронців. Відзначено прибуття даної групи на виклики в стані алкогольного сп'яніння.

Коментарі