•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 4 грудня

220
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 4 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 4 грудня за оперативними даними групи «Інформаційний опір».

У Донецьку бойовиками для збільшення рівня мобільності мінометних розрахунків, а також забезпечення скритності їх пересування, почалося переобладнання мікроавтобусів для перевезення мінометних розрахунків. Зокрема, кожен переобладнаний мікроавтобус перевозить 120-мм міномет, боєкомплект і розрахунок. На даний момент переобладнано мінімум 4 одиниці автотранспорту.

У районі Докучаєвська загострюється конфлікт між місцевими бойовиками (в основному з бандформування «Кальміус» і переформованих бандформувань) і «замаскованими» під них російськими військовослужбовцями. Головними причинами конфлікту стали:

- Спроби російських військовослужбовців взяти під контроль в цьому районі переміщення всіх транспортних засобів (в т.ч. транспорту з вугіллям і транспорту самих бойовиків);

- Встановлення фактичного російського окупаційного режиму (російська комендатура, патрулі, спроби відновити подобу «правопорядку»), без урахування позиції керівництва місцевих терористичних груп;

- Прибуття з північних і західних районів території, підконтрольній терористам, значної кількості бойовиків з «розформованих підрозділів», які ігнорують спроби росіян взяти їх під контроль.

Триває посилення угрупувань російсько-терористичних військ як в районі Дебальцевського плацдарму, так і в районі Первомайськ - Стаханов - Алчевськ. Відзначається прибуття додаткової бронетехніки, а також артилерійських систем (всього до 20 одиниць ствольної артилерії).

Російська зведена тактична група, зосереджена в районі Вергулевки (вздовж траси Луганськ - Донецьк) доукомплектовується після понесених в районі Чорнухиного втрат. На цей час замість даної тактичної групи до передових позицій висунуті місцеві терористичні формування - всього 3 підрозділи, в свою чергу діючі декількома більш дрібними групами. На озброєнні даних груп знаходиться всього до 5 одиниць бронетехніки. Відзначається вкрай незадовільний стан обмундирування і спорядження бойовиків зі складу даних формувань.

Діючі північніше н.п.Стаханов «кавказька група» і ротний тактична група ВДВ РФ протягом доби поповнювалися паливом і боєприпасами. Матеріально-технічні засоби були доставлені з конвоєм (до 15 автомобілів), який кілька днів тому пройшов через Краснодон на Луганськ.

У районі н.п.Перевальск створений збірний санітарний центр для російських найманців, які отримали поранення в боях за «ЛНР» і бажаючих відбути на лікування в Ростовську область РФ. Командування російсько-терористичних військ намагається привернути до організації роботи даного центру місцевий медичний персонал.

Тривають розвідувальні польоти БПЛА російсько-терористичних військ. При цьому противник активно використовує разом з ними наземну апаратуру РТР і РЕБ. Зокрема, відзначено активізацію розвідувальної діяльності противника в районі Маріуполя, між н.п.Трьохізбенка і Щастя, в Станично-Луганському районі, на північ Авдіївки і в Петровському районі Донецька.

Варвара Самохіна

Коментарі