•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 5 грудня

330
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 5 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 5 грудня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір»

Не дивлячись на якісь «домовленості», російсько-терористичні війська протягом останньої доби вели активні бойові дії в районі Донецька. Одночасно з проведенням обстрілів були атаковані позиції українських військ в районі н.п. Опитне з метою оточення наших підрозділів в районі Донецького аеропорту. Також по всій лінії дотику у районі Донецька противником наносилися масовані вогневі удари. У смузі між Старомихайлівським і Петровським районом Донецька відзначалися бойові зіткнення підрозділів російсько-терористичних та українських військ.

В результаті контрбатарейних перестрілок і ударів української артилерії по позиціях російсько-терористичних військ в районі Волноваха - Новотроїцьке - Докучаєвськ, передові підрозділи противника, висунуті в бік Волновахи, понесли суттєві втрати. Кілька блокпостів і укріплених позицій терористів знищені, трупи і поранені терористи вивозяться в район Оленівки. У районі окремих знищених позицій противник не проводить вивіз тіл загиблих бойовиків.

В той же час, за Докучаєвським та Оленівкою зосереджена велике угруповання противника, оснащене артилерією і бронетехнікою. Ідентифіковано як мінімум 3 посилені ротно-тактичні групи російських військ, а також кілька «збірних» груп місцевих бойовиків в якості «передових команд» (саме останні несуть основні втрати). Відзначається функціонування в цьому районі єдиного командного центру російсько-терористичних військ. Противник в даному районі продовжує вести з українською артилерією контрбатарейну боротьбу, ведучи в основному вогонь з позицій в районі Докучаєвська. Фіксуються удари артилерії противника і по житлових кварталах.

Бойовики продовжують обладнувати нові вогневі позиції для артилерії в районі Макіївки (роботи проводяться на північних і північно-східних околицях міста). Протягом останньої доби противник наносив масовані вогневі удари по позиціях українських військ в районі н.п.Дебальцево, є жертви серед місцевих жителів.

Зросла інтенсивність обстрілів позицій українських військ на північ і північний захід Луганська (група «ІС» раніше відзначала, що саме в цей район прибула значна артилерійська група бойовиків - мінімум 2 дивізіону ствольної і реактивної артилерії). В ході вчорашнього бою в районі н.п.Станіца Луганська противник масовано застосував танки (8 одиниць). В результаті противник втратив як мінімум 1 танк, наступ було зірвано вогнем у відповідь українськими військовими.

У районі Бахмутськой траси зафіксовано «кочующа» артилерійська група противника. Ідентифіковано 6 одиниць 122-мм САУ 2С1 «Гвоздика», що змінюють вогневі позиції.

До Луганська прибув конвой з бойовиками, пораненими в ході бойових зіткнень в районі н.п.Счастье (до 80 осіб). Велика частина поранених далі буде евакуйована в Ростов-на-Дону (РФ). З Горлівки на Єнакієво проїхав конвой з трупами бойовиків і російських військовослужбовців (3 УРАЛа). З Донецька до Макіївки також прибув конвой з трупами (як мінімум два напівпричепів УРАЛа у супроводі російських військовослужбовців, переодягнених під місцевих бойовиків з шевронами «ДНР»).

Олександр Сергєєв

Коментарі