•  

​Ситуація в зоні АТО станом на ранок 5 лютого

110
​Ситуація в зоні АТО станом на ранок 5 лютого

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 5 лютого за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

У ході активних наступальних дій, які вели російсько-терористичні війська на Донбасі протягом січня-початку лютого 2015, останні зіткнулися з проблемою перевитрати боєприпасів (в першу чергу - до ствольної артилерії і РСЗВ). За підрахунками самих бойовиків, вогневої дивізіон на напрямку «головного удару» в середньому протягом доби вистрілював в ході «наступу» до 150 тонн снарядів. Поставки з Росії не перекривають такий витрата боєприпасів. Цим викликано деяке зниження інтенсивності обстрілу з боку терористів протягом останньої доби.

В даний час командування російсько-терористичних військ намагається вирішити дану проблему. На станцію розвантаження Іловайськ протягом кількох останніх діб за ніч прибуває в середньому 2 облікових ешелону боєприпасів найбільш використовуваних калібрів, які за наступний світловий день доставляються або безпосередньо на вогневі позиції (у більшості випадків), або на «розподільні склади і бази».

Оперативні заявки на отримання боєприпасів від окремих формувань бойовиків задовольняються автомобільним транспортом. Так, після перекидання в район Донецька потужної артилерійської групи російсько-терористичних військ (26 одиниць САУ 2С19 «Мста-С»), вже протягом трьох діб бойовики автотранспортом перекидають в Донецьк боєприпаси для даної артгрупи (у середньому за добу фіксується до 20 завантажених «кАМАЗів »).

Фіксується перекидання в район на північ Єнакієве, на південно-східні околиці Горлівки, з південних рубежів піхотного посилення російсько-терористичних військ чисельністю до батальйону (в основному - російські найманці, замасковані «під ополчення»). Поповнення доставляється автотранспортом, очікується прибуття бронетехніки для даного підрозділу.

У районі Дебальцевського плацдарму українська артилерія завдала ряд превентивних ударів по місцях зосередження резервів російсько-терористичних військ і рубежів їх розгортання. Відзначені множинні ураження цілей (аж до детонації боєкомплекту озброєнь терористів в окремих випадках - Кринка, північ Єнакієве, Брянка, Софіївка і ряд інших напрямків). Зокрема, в районі н.п. Брянка української артилерією були накриті позиції резервного підрозділи ЗС РФ з бойовою технікою, відзначалися численні детонаційні вибухи.

У районі н.п.Макеевка відзначається розгортання двох батальйонних тактичних груп (БТГ) противника. Одна БТГ укомплектована російськими військовослужбовцями (маскованими «під ополчення»), друга, гірше озброєна і оснащена (розгорнута на північних і північно-східних околицях міста) - місцевими бойовиками. Всього у складі двох БТГ 18 танків, 42 ББМ (БТР, БМП і МТ-ЛБ), порядку 30 одиниць автотранспорту. «Російської» БТГ додана батарея РСЗВ (6 установок) і батарея 122-мм гаубиць Д-30 (6 гармат).

Серед бойовиків, знищених в боях за Чорнухине, ідентифікований «військовий комендант» Перевальська хтось Г.С.Шірко, «підполковник», представник російських «козаків» - потрапив під вогневий удар української артилерії разом з групою бойовиків з н.п.Перевальск.

У н.п.Попасная в результаті артилерійського вогню бойовиків були частково зруйновані ряд житлових будинків та підприємств, в т.ч. місцевий хлібзавод (виникла пожежа). Є постраждалі серед мирного населення.

Коментарі