•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 5 січня

00
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 5 січня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 5 січня за станом оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

У районі н.п.Первомайск і у напрямку до н.п.Новоташковка спостерігається концентрація живої сили і техніки російсько-терористичних військ. Перекидання сил і засобів здійснюється потай, техніка підтягується невеликими партіями, жива сила також пересувається невеликими групами. У районі Бахмутськой траси зафіксовано пересування ротної тактичної групи (РТГ) російських ВДВ, укомплектування військовослужбовцями контрактної служби і замаскованих під т.зв. «Ополченців».

У районі н.п.Шахтёрск російсько-терористичними військами підготовляються позиції для засобів протиповітряної оборони. Зафіксовано прибуття в даний район підрозділу зенітно-ракетних комплексів ЗРК «Стріла-10М» (6 одиниць техніки). Підрозділ укомплектовано фахівцями ППО з Росії.

Південніше н.п.Нікішіно (Шахтарський р-н Донецької області) противник ущільнює «другу лінію» свіжими формуваннями, укомплектованими російськими найманцями та місцевими бойовиками. Дані формування загальною чисельністю близько 300 чол. зафіксовані в районі н.п. Тимофіївка, Орлово-Іванівка, Розсипне. Формування мають мінімальну кількість військової техніки, пересуваються в основному на вилученому цивільному автотранспорті. За попередніми даними, перед цими формуваннями стоїть завдання висунутися на передові позиції на схід Єнакієве.

Зафіксовано прибуття в район н.п. Зугрес підрозділи найманців з РФ загальною чисельністю близько 120 чол., Що називаються «добровольцями - колишніми співробітниками МВС Чечні». Насправді підрозділ укомплектовано співробітниками поліції Чечні (ППСП ім. Ахмада Кадирова), які наприкінці грудня минулого року, в ході шоу на стадіоні в Грозному, підписали рапорту на ім'я міністра внутрішніх справ Чечні Р.Алханова про те, що «готові виконати будь-який наказ Верховного Головнокомандувача - Президента Російської Федерації В. В. Путіна, Міністра внутрішніх справ Росії В. А. Колокольцева і Глави Чеченської Республіки Р.А. Кадирова щодо захисту інтересів Російської Федерації в будь-якій точці світу ». Підрозділ «кадирівців» має важке піхотне озброєння. Також у складі підрозділу до 10 одиниць бронетехніки (екіпажі - російські найманці, які пройшли підготовку в навчальному таборі в Ростові-на-Дону).

На південь від Донецька, в районі Докучаєвськ - Тельманове триває ущільнення бойових порядків російсько-терористичних військ. Відзначається висунення на передові позиції живої сили і вогневих засобів, включаючи бронетехніку і артилерію. Зафіксовано як мінімум два щойно прибулих в даний район артилерійських підрозділи і до десятка одиниць бронетехніки.

У районі н.п.Гранітное і Старогнатівка противник знову спробував шляхом нанесення вогневого удару, а потім послідували спроби штурму, відкинути українські війська від займаних ними позицій. Українські війська відбили всі спроби атаки.

Коментарі