•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 6 березня

110
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 6 березня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 6 березня за оперативними даними групи "Інформаційний опір".

Протягом останньої доби російсько-терористичні війська на Донбасі продовжували грубо порушувати умови мирних домовленостей, використовуючи для обстрілів позицій українських військ практично весь спектр наявних озброєнь - від стрілецької до ствольної і реактивної артилерії. Найбільш активно обстріли велися на Донецькому і Приморському (Маріупольському) напрямах, на ділянці на північний захід від н.п.Авдіївка, в районі н.п. Щастя, на ділянці від н.п.Светлодарськ до н.п.Попасна.

Практично по всій лінії розмежування з боку російсько-терористичних військ фіксується лише деяке зменшення кількості артилерії, що відводиться в тил згідно Мінським домовленостям. Важка бронетехніка, зокрема, танки, з яких також ведуться обстріли позицій українських військ, залишаються на місці і від лінії розмежування не відводяться.

Бойовики продовжують посилене нагромадження в «прифронтовій смузі», а також безпосередньо на передових позиціях, матеріально-технічних ресурсів, одночасно проводячи перегрупування і нарощування боєздатності своїх формувань. Фіксується активне проведення терористами заходів бойової підготовки і відновлення технічної готовності озброєння та військової техніки. За дві доби зафіксовано прибуття з території Росії 5-ти конвоїв постачання (1- залізничним транспортом, 4 - автомобільним, всього 8 вагонів ж \ д транспорту та 46 одиниць автомобільного транспорту). Бойовики посиленими темпами відновлюють Дебальцевський ж \ д вузол.

Відзначається перекидання в район н.п.Горлівка і Майорське, з району н.п.Донецк і Єнакієве, поповнення живої сили і техніки терористів. Зокрема, зафіксована перекидання 2-х танкових підрозділів (груп) по 6 танків, 14 ББМ, дві батареї артилерійських знарядь (гаубиці Д-30), а також 4-х армійських вантажівок із зенітними установками ЗУ-23-2.

Зафіксовано переміщення на північний схід від н.п.Ясинуватої пересувного командного пункту російських військ - 8 спецавтомобілів і 2 критих вантажівки в супроводі 4-х БТР.

З боку Єнакієве в район н.п.Горлівка прибула бронегруппа з 7-ми БМП-1,2; 2-х БТР-80, 2-х танків. У складі групи зафіксовано також 2 ЗРК «Стріла -10м».

У «ДНР» триває «мобілізаційна кампанія». Бойовики розсилають «повістки» по підприємствам і шахтам. Є розпорядження керівництва «ДНР» мобілізувати з кожної великої шахти і підприємства мінімум 250 осіб.

У зв'язку з браком продовольчих ресурсів керівництвом «ДНР» розглядається можливість введення в Донецьку «продуктових карток». Ряд «чиновників» від «ДНР» бачать у цьому єдиний вихід із ситуації.

Міста Антрацит і Красний Луч фактично повністю перейшли під контроль «центрального уряду» «ЛНР». Бандформування т.зв. «Козаків» розбиті, залишки відійшли до кордону з РФ, більшість «отаманів» або ліквідовані, або арештовані. Нових «місцевих керівників» від «ЛНР» цікавлять вугільний і паливний «бізнес» - відповідні ресурси в зазначених районах беруться під контроль в першу чергу.

У «ЛНР» і «ДНР» йде масова перепис і мобілізація будівельної техніки (екскаваторів, тракторів, грейдерів). Представники терористичних організацій «на місцях» отримали вказівку забезпечити вилучення великої кількості техніки для будівництва «укрепрайонов» по лінії розмежування сторін.

Коментарі