•  

​Ситуація в зоні АТО станом на ранок 6 січня

00
​Ситуація в зоні АТО станом на ранок 6 січня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 6 січня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір»

У Куйбишевському районі Донецька і в районі Путилівській розв'язки зафіксовано появу танків російсько-терористичних військ. Танкові підрозділи противника використовувалися протягом доби в районі н.п.Пескі, де намагалися спровокувати повномасштабні бойові зіткнення, ведучи прицільний вогонь по позиціях українських військ.

Противник активно перекидає в район н.п.Донецк нові артилерійські підрозділи і бронетехніку. Зокрема, нові вогневі позиції артилерійських підрозділів зафіксовані в районі Яковлівка, Ясинуватій, Спартака, в Петровському районі Донецька. Протягом 2-х діб зафіксовано як мінімум дві маршові колони, у складі яких відзначалася як бронетехніка, так і артилерія. Одна з колон зайшла з півдня (через Амвросіївку), інша - через Сніжне і Шахтарськ. Всього зафіксовано до 20 одиниць бронетехніки (з них 7 танків) і до 6-и знарядь ствольної артилерії. Також у складі колон перебували тентовані вантажівки з боєприпасами та особовим складом.

Противник продовжує перегрупування в районі Бахмутськой траси. Основна маса техніки і озброєння відтягнута в глибину бойових порядків. На «передньому краї» в основному залишаються спостерігачі та коригувальники вогню. Відзначається наявність в даному районі як мінімум 3-х мінометних батарей і 2-х батарей ствольної артилерії. Періодично з'являється «кочующа» батарея РСЗВ.

Передові позиції українських військ в районі на південь від Дебальцеве були обстріляні із застосуванням мінометів і станкових кулеметів. Таким чином командування російсько-терористичних військ здійснювало прикриття перекидання через Єнакієве поповнення для підрозділів, що утримують східні передмістя Горлівки.

Між н.п.Докучаевск і Оленівка російсько-терористичні війська обладнають укріпрайон. Обладнуються приховані вогневі позиції, укриття, мінно-вибухові загородження та ін. В даний район періодично через Донецьк підходять конвої постачання (в основному з боєприпасами та пальним).

У районі н.п.Комсомольское також наголошується прибуття нового формування противника, укомплектованого місцевими бойовиками. У складі формування до 12 одиниць бронетехніки (в тому числі 3 танка). Дана група взаємодіє з російською ротної тактичної групою (РТГ), що діє в районі Тельманове (яка, в свою чергу, два дні тому вела вогонь по позиціях українських військ в районі н.п.Гранітное).

Зафіксоване раніше групою ІС артилерійський підрозділ одного з т.зв. «Козачих» формувань, перекидати в район н.п.Луганск (батарея - 6 гаубиць Д-30), відкрило вогонь по розташуванню спеціального загону Внутрішніх військ МВС РФ. Обстріл викликав паніку серед російських військовослужбовців. Є загиблі та поранені.

Т.зв. «Козачі» бандформування, що діють у смузі Алчевськ-Стаханов, наведені в «постійну бойову готовність» у зв'язку з планами керівництва «ЛНР» взяти під свій контроль даний район.

В районі Маріуполя і південь від Донецька противник продовжує активно використовувати «безпілотники» (БПЛА), також активно проводячи наземну розвідку. Північніше Старобешеве зафіксована робота російської станції радіоелектронної боротьби (РЕБ). Перешкоди даної станції РЕБ спрямовані на робочі частоти українських військ.

Коментарі