•  

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 9 грудня

220
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 9 грудня

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 9 грудня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Протягом останньої доби в Донецьк прибули дві зведені ротні тактичні групи (РТГ) - російських військ і російських найманців. РТГ, укомплектована кадровими російськими військовослужбовцями-контрактниками, оснащена штатної технікою та озброєнням. Друга РТГ складається з найманців РФ, одягнених у форму бойовиків «ДНР», що пересуваються на цивільному автотранспорті.

Також у Донецьку триває інтенсивний ремонт підбитої і пошкодженої раніше в боях військової техніки терористів, організований за допомогою фахівців, які прибули з Росії. Встановлено як мінімум три таких майданчики на базі промислових підприємств в межах міста. На них на даний момент ремонтується до 15 одиниць техніки.

У районі н.п.Ясіноватая зосереджене формування російсько-терористичних військ, під час останніх невдалих атак позицій українських військ у напрямку до Авдіївці, понесло втрати в живій силі і бронетехніці. Зокрема, основні втрати противника в даному районі зафіксовані в результаті вогневих ударів української артилерії по вихідному рубежу бойовиків. Протягом 2-х діб було підбито і знищено до 5 танків терористів. Противник організував часткову евакуацію підбитим техніки (до 3 танків) з поля бою і її відновлення, використовуючи потужності місцевих машинобудівних виробництв.

Не дивлячись на ці втрати, протягом вчорашнього дня (08.12) дане угруповання противника двічі намагалася атакувати позиції українські війська в районі Авдіївки, також бойовиками був обстріляний ряд населених пунктів в даному районі з артилерії (під обстріл потрапили н.п.Авдеевка, Хімік, Ювілейне). Атака російсько-терористичних військ була зупинена і відображена як вогнем артилерії, так і веденням вогню українськими підрозділами з передових позицій.

Тривають бойові зіткнення в районі н.п.Нікішіно. На цьому напрямку зосереджені в основному т.зв. «Козацькі» формування (до 300 бойовиків, зведених у дві основні тактичні групи, а також ряд дрібних бандформувань). Ударне угруповання противника включає в себе піхоту за підтримки бронетехніки (включаючи до 4 танків). Її дії підтримує артилерійська група (яка має у своєму складі ствольну артилерію і РСЗВ), яка «кочує» по декількох заздалегідь обладнаним позиціях південніше н.п.Рассипное.

У районі «горловини» Дебальцевського плацдарму тривають інтенсивні перестрілки між українською артилерією і артилерійськими підрозділами бойовиків. Зокрема, противник веде артилерійський вогонь з району Первомайська і з району на північний схід від Горлівки.

У районі Горлівки зафіксовано факт «накриття» української артилерією одного з вогневих підрозділів артилерії бойовиків. Знищено і виведено з ладу як мінімум 2 установки РСЗВ «Ураган», 2 гаубиці Д-30, також знищено 4 вантажних автомобіля з боєприпасами. Є втрати і серед артилеристів противника.

Північно-західний і західний Горлівки сторони ведуть інтенсивну контрбатарейну боротьбу, застосовуючи в тому числі і РСЗВ. Відзначається посилення артилерійської групи противника, що діє в складі Горлівського формування, яка намагається завдавати регулярні вогневі удари по позиціях українських військ у напрямку Дзержинська. Після понесених втрат у контрбатарейної боротьбі з української артилерією, дана АРТГРУП проходить доукомплектування - зафіксовано прибуття в даний район 6-й гарматної батареї ствольної артилерії, укомплектованої 152-мм гаубицями «Мста-Б».

У н.п.Антраціт противником організований передовий пункт прийому і «розподілу» знищених місцевих бойовиків, найманців і російських військовослужбовців. За даними групи «ІС», основна частина привезених в даний пункт трупів - місцеве т.зв. «Ополчення».

Коментарі