•  

​Скандал навколо антикорупційного прокурора: ЄС викрив Порошенка у брехні

1650
​Скандал навколо антикорупційного прокурора: ЄС викрив Порошенка у брехні

Представництво Європейської комісії оприлюднило заяву посла Томбінського про проблеми у формуванні конкурсної комісії для призначення антикорупційного прокурора.

Текст заяви поширений на Фейсбук-сторінці представництва, пише "Європейська правда".

Джерела «Європейської правди» стверджують, що перед тим на офіційному заході в адміністрації Президента від високих чиновників пролунала перекручена позиція ЄК.

У своїй заяві Томбінський зазначив, що в суспільстві є недовіра до членів комісії від ГПУ.

«Експертне співтовариство і представники громадянського суспільства висловили ґрунтовні стурбованості (valid concerns) з приводу призначень членів комісії, зроблених Генпрокуратурою», - заявив Томбінський, заявивши, що є «нагальна потреба забезпечити» повну довіру суспільства» до цього органу.

Джерела «Європейської правди» переконані, що причиною реакції представництва ЄС стали помилкові висловлення президента Порошенка і генпрокурора Шокіна, які пролунали в п'ятницю, 18 вересня, під час засідання Нацради реформ.

У відповідь на коментарі учасників засідання про сумнівний склад четвірки від ГПУ слово взяв президент.

Порошенко послався на переговори генерального прокурора Віктора Шокіна (який теж був присутній на засіданні) і посла ЄС Яна Томбінського - мовляв, Томбінський не має зауважень чи застережень щодо четвірки. Виходячи з цього, президент заявив, що перешкод проведенню конкурсу не існує.

Разом з тим твердження президента (або з його вини, або з вини Шокіна) повністю протилежне до офіційної позиції ЄС.

Але оскільки європейський дипломат не був присутній на засіданні, він не мав можливості заперечити Порошенкові.

Як повідомлялося раніше, критика суспільства стосується саме четвірки від Генпрокурора - до неї увійшли прокурори, щодо яких звучали підозри у незаконному збагаченні. Однак крім цього звучали звинувачення в тому, що Президент буде мати повний контроль над вирішенням комісії (контролюючи 7 з 11 членів) і конкурс перетвориться на формальність.

Посилання на джерело: http://vlasti.net/

Коментарі