•  

Скільки коштів отримують українські військові в АТО?

9660
Скільки коштів отримують українські військові в АТО?

Уряд обіцяв учасникам АТО високі оклади і пільги. Народні депутати подбали про їхній соціальний захист, надавши статус ветеранів війни, а прем’єр-міністр Арсеній Яценюк із гордістю заявив, що у травні військовим на Сході підвищили зарплату на 80%. Скільки Україна платить своїм захисникам сьогодні? Та який обсяг зарплат в учасників АТО (рядовий склад, офіцери), чи передбачені премії та винагороди?

За інформацією Міністерства оборони України - зарплата військовослужбовців у зоні АТО така сама, як і у звичайних контрактників.

Із 1 червня середнє грошове забезпечення становить від 2300 гривень – у рядового, до 6500 гривень у полковника.

На початку червня Кабмін прийняв постанову про те, що військовослужбовці (у тому числі і строкової служби) отримуватимуть премію — 100% окладу, якщо вони беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпечують правопорядок на державному кордоні, відбивають збройні напади на об’єкти чи звільняють їх від насильного захоплення. З 1 травня ця премія не повинна бути меншою за 3000 гривень.

Крім цього, за виконання особливо важливих завдань військовослужбовці можуть отримати ще одну додаткову виплату, теж у розмірі 100% до окладу.

Поки що премій не бачили

Нещодавно на Полтавщину повернулися військовослужбовці частини внутрішніх військ, що дислокується на Молодіжному. Вони належать до Національної гвардії і підпорядковуються Міністерству внутрішніх справ. Командир В/Ч 3059 внутрішніх військ МВС України Олександр Аленін нічого не знає про обсяг премій.

Він розповів, що його колегам-учасникам АТО зарплату видали, а кошти на відрядження і преміальні — ще ні. Головне — усі живі й здорові, поранень немає. Земляки були на Сході з 1 травня по 15 червня.

– Зарплату отримали таку, як і в контрактників. До 1 травня рядовим (сержантам) платили 1800 гривень, після підвищення на 80% – 3200 гривень. Сподіваємося, що надійдуть і премії. Ми вже подали документи, чекаємо розпорядження і фінансування.

Пільги учасникам бойових дій

Верховна Рада прийняла зміни до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Таким чином, визнано учасниками бойових дій військовослужбовців ЗСУ, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Держприкордонслужби, правоохоронців, членів інших офіційних військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції.

Детальний перелік осіб, які є учасниками бойових дій та брали участь в антитерористичній операції, визначатиме Кабмін України. Але вже зараз у ЗМІ неодноразово звертали увагу, що в документах учасників АТО може бути вказане одне місце дислокації, а насправді боєць служить в іншому. Наприклад, у відрядженнях бійців з Полтавщини, які несли службу на блокпостах неподалік Слов’янська, вказано місто Ізюм. Проте, як наголошує командир В/Ч 3059 Олександр Аленін, усюди є примітка «для участі в антитерористичній операції».

Хотілося б вірити, що учасникам АТО не доведеться вступати у бій із чиновниками, що сумніви журналістів безпідставні, а українські захисники отримають і належне визнання, і повагу, і грошову винагороду.

Зарплата рядових військовослужбовців-контрактників у різних країнах світу

Німеччина – від 1200 євро.

США – від 1500 доларів.

Великобританія – 1100 фунтів-стерлінгів.

Канада – від 1500 кан. доларів.

Естонія – 730 доларів.

Угорщина – 800 доларів.

Андрій Торін

"Останній Бастіон"

Коментарі