•  

Сльози і погрози не допомогли учасникам АТО вибити землю з Мамая

2890
Сльози і погрози не допомогли учасникам АТО вибити землю з Мамая

Сесія Полтавської міської ради почалася не за порядком денним: зі скандалу – учасники АТО і громадські активісти, що прийшли на підтримку спробували домогтися виділення землі.

Перед початком засідання Полтавської міської ради до сесійної зали пройшла група громадських активістів, які представилися учасниками АТО і представникам їх інтересів. Вони звинуватили полтавського міського голову і депутатів у небажані виділяти ветеранам земельні ділянки, які їм обіцяні законом.

Протестувальники наголосили, що на сьогодні жоден боєць з Полтави не отримав наділу в межах міста, хоча в інших містах України такої проблеми немає.

Отримавши право виступу, один з учасників АТО Ігор Когут розповів депутатам як він не може вибити в муніципальних органах обіцяну йому земельну ділянку. Під час розповіді про поневіряння кабінетами чиновників у бійця накочуються сльози.

АТОшники висунули вимогу до мера поставити на голосування їх власний перелік земельних ділянок, які їм сподобались, і виділити цю землю.

Проте мер міста відмовився прийняти пропозицію, пославшись на те що «не знає що це за земля» і «можливо вона вже була комусь виділена».

В обмін з уст Полтавського міського голови Олександра Мамая прозвучала стара пропозиція – дочекатися закінчення виконкомом розробки проекту виділення землі, і представив кілька варіантів з нього.

Серед них земля за межами Полтави, ділянки в ярах і в зонах без комунікацій. Жодна з пропозицій АТОшникам не підійшла. За їх словами, підходяща для житлової забудови земля була нещодавно роздана людям не з Полтави.

На зауваження АТОшників Мамай парував що «хто першим встиг подати заяву на земельну ділянку той і першим на неї має право» та звинуватив бійців АТО в підборі землі «на продаж».

Відповідь протестувальників обурила і вони пішли в наступ. Кілька людей в камуфльованому одязі, які назвалися представниками Правого сектору, прорвалися з «громадської» зони сесійної зали в «депутатську» змівши охорону і рушили до президії. Розсаджуючи по місцях депутатів, які намагалися стати їм на шляху до мера.

Представники Правого сектору, оточивши Олександра Мамая заявили, що приїхали за ним за дорученням Яроша – розібратися в неподобстві АТОшників і забрати мера на передову. Та пообіцяли видати каску і бронежилет.

Градус пристрастей спав, коли до мерії викликали міліцію. Після цього Правий сектор перемістився за межі сесійної зали, а їх залишились вартувати близька десятка міліціонерів.

Врешті депутати проголосували доручення мера в запропонованому Олександром Мамаєм варіанті – землю учасникам АТО віднайти, але в межах вільних територій. Шукати правди – кому були роздані земельні ділянки в Полтаві, що роками до цього стояли вільними – депутати відмовились.

Максим Кондратенко

Коментарі