•  

Сльози на очах, спогади війни та квіти. У Полтаві вшанували пам’ять захисників України (відео)

1430
Сльози на очах, спогади війни та квіти. У Полтаві вшанували пам’ять захисників України (відео)

29 серпня в Україні офіційно відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Із самого ранку у Полтаві на Центральному міському кладовищі біля алеї Героїв зібралися мешканці обласного центру, рідні загиблих, представники громадських організацій. Панахиду присвятили п’ятим роковинам Іловайської трагедії. Вже традиційно полтавці хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на Сході України. Поклали квіти до могил.

Нагадаємо, що саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.

Як відомо, бої за місто Іловайськ тривали з середини серпня. Українським військовим майже вдалося оволодіти містом, але тут втрутилася російська армія. За офіційними даними тоді загинуло 366 українських воїнів, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон. Проте ті, кому пощастило вижити під час того пекла, називають зовсім інші цифри, і вони значно більші. 

Коментарі