•  

Сміття у Полтаві поки що не сортуватимуть

720
Сміття у Полтаві поки що не сортуватимуть

Питання сортування сміття зараз актуальне у всьому світі. Для нашого міста ця проблема є не менш гострою. Дев’ять років тому міська влада Полтави зробила спробу поставити контейнери для роздільного збору сміття, але дуже швидко експеримент закінчився.

Зараз в окремих полтавських районах проблема сміття вже набирає небезпечних масштабів. Так у селі Макухівка Полтавського району міське сміттєзвалище постійно розростається, а місцеві мешканці жаліються на забруднену воду, сморід, який висить у повітрі…Сортування сміття, коли полтавці відразу будуть розділяти його і кидати у різні контейнери, могло б стати одним із вирішень проблеми макухівського сміттєзвалища.

Журналіст Останнього Бастіону спробував з’ясувати, чи будуть розвивати у Полтаві програму сортування сміття.

У комунальному підприємстві КАТП-1628, що обслуговує сміттєзвалище у Макухівці, попросили звертатися за такою інформацією до Полтавської міської ради і від коментарів відмовились.

У прес-службі міської ради повідомили, що наразі програми сортування сміття у Полтаві немає.

«У 2005 році дійсно була спроба запровадити у місті принцип сортування сміття. Але цьому завадив ряд проблем. Як розповідає один із працівників КАТП-1628, ця справа виявилася дуже затратною. Потрібно було організувати не лише правильну доставку роздільного сміття до місця його переробки. Проблема в тому, що це сміття не було де переробляти. До того ж, не завжди сміття полтавці сортували правильно. Його доводилося пересортовувати. Необхідно було працювати з населенням і пояснювати, як це правильно робити» - розповіли в прес-службі міської ради.

За їх інформацією, поки що програми для роздільного сортування сміття у Полтаві не має. Прес-служба міської ради констатує: на даний момент впровадження системи сортування відходів у нашому місті залишається відкритим.

Аліна Бондар

"Останній Бастіон"

Коментарі