•  

Сміття з Кобеляк нарешті вивезуть

570
Сміття з Кобеляк нарешті вивезуть

Нарешті з’явились реальні шанси вирішити одну із найболючіших проблем Кобеляк - сміттєзвалище посеред міста.

Як повідомляєть exo.in.ua, уже кілька років райцентр не має повноцінного полігону для утилізації відходів. У результаті сміття везуть на так званий тимчасовий майданчик на вулиці Червоноармійській. Поряд — житлові будівлі. І сусідство з сміттєзвалищем явно не додає ентузіазму та не покращує стан здоров’я тамтешніх жителів. Крім того, звалище на Червоноармійській заповнюється дуже швидкими темпами. І, навіть за найоптимістичнішими прогнозами, зможе функціонувати не більше року.

Як відомо, одразу після відмови Золотарівської сільради у продовженні оренди земельної ділянки на площі 37,5 тисячі гектарів для кобелячан, де було розташоване «ганжівське» звалище, міські урядники почали шукати інші місця, де б прилаштувати відходи. Але і підгорянська, і сухинівська, і кунівська громади дружно відмовились надавати землю під сміттєзвалище.

Та днями ситуація змінилася. Під час засідання міськвиконкому кунівський сільський голова Віктор Варавапідтвердив, що на території сільради є земельна ділянка, придатна для облаштування сміттєзвалища. Мова йде про штучний яр, який використовується для складування відходів із цукрового заводу. Він розташований за кілька кілометрів від населених пунктів, а тому потенційне звалище не дошкулятиме смородом та іншими незручностями жителям району. Віктор Варава повідомив, що після проведення сільських сходок кунівські депутати можуть надати згоду на облаштування звалища.

Кобеляцькі посадовці, у свою чергу, дозволили міському «Водоканалу» взятися за обслуговування кунівського водогону. Але свої умови й вимоги є і в керівника комунального підприємства Івана Дяченка. Він заявляє: «По-перше, у всіх користувачів мають бути лічильники. По-друге, у Кунівці потрібно облаштувати оглядові колодязі. Зараз там так звана «глуха» врізка. Навіщо потрібні колодязі? Це — можливість проведення ремонту і від’єднання потенційних порушників від водопостачання. По-третє, у Кунівці має бути повноцінний тариф на воду, а не плата за електроенергію, як зараз. Ми ж беремося встановити інвертори, оптимізувати подачу води так, аби вона була у всіх, а не у вибраних».

Сільський голова Віктор Варава розповів членам кобеляцького виконкому, що жителі Кунівки знають про умови «Водоканалу». І погоджуються з ними. Більше того, у сільському бюджеті є кошти для початку модернізації водогону.

Коментарі