•  

Сміттєзвалища Полтавщини продовжать збагачувати нелегальний бізнес

1320
Сміттєзвалища Полтавщини продовжать збагачувати нелегальний бізнес


На Полтавщині провалили виконання програми утилізації побутових відходів, яка розрахована до 2018 року. На засіданні профільної комісії обласної ради перший заступник голови департаменту ЖКГ облдержадміністрації Едуард Рева заявив про відмову інвестора будувати в області чотири об’єкти з переробки відходів. Та навіть не сам факт згортання програми викликав у депутатів обурення. З’ясувалося – про провал проекту було відомо ще 2014 року, і до цього часу з незрозумілих причин чиновники профільного департаменту не говорили про загрозу невиконання програми. Тож депутати вирішили терміново розробити нову, передає ТРК «Лтава».

На Полтавщині лише одинадцять звалищ мають офіційний статус полігонів побутових відходів – говорять у департаменті ЖКГ облдержадміністрації. Ще більше двох сотень великих смітників нелегальні, а кількість дрібних стихійних важко і порахувати.

Упорядкувати утилізацію відходів і налагодити їх переробку – було головним завданням обласної програми, розробленої у 2012 році. Інвестора знайшли у Києві – він висунув ряд вимог. Несподівано 2014 року інвестор відмовився від своїх пропозицій і згорнув програму.

- Чого ж досі мовчали? – запитують депутати. Та відповідати немає кому – бо звітує недавно призначений заступник директора профільного департаменту.

Едуард Рева повідомляє – уже звернулися за допомогою до фахівці німецького фонду GIZ і вони вже мають ряд пропозицій.

А тим часом сміттєзвалища Полтавщини збагачують нелегальний бізнес.

Визнати роботу профільного департаменту незадовільною і доручити його фахівцям розробити нову програму поводження з побутовими відходами – постановили на комісії. Також депутати ухвалили звернення до голови облдержадміністрації з проханням взяти підготовку нової стратегії під особистий контроль.

Коментарі