•  

Сьогодні Міжнародний день солідарності журналістів

440
Сьогодні  Міжнародний день солідарності журналістів


8 вересня відзначають Міжнародний день солідарності журналістів. 

Це свято заснували в 1958 році в Бухаресті, на 4-му конгресі Міжнародної організації журналістів - найстарішого і найбільшого інтернаціонального журналістського об'єднання в світі. Цього дня журналісти всіх країн і видань повинні демонструвати світові свою згуртованість, особливо в справі захисту своїх прав.

Дата проведення цього свята була вибрана не випадково. Саме в цей день, в 1943 році, в Берліні, фашистами був страчений заарештований у квітні 1942 року, чехословацький журналіст, літературний і театральний критик, публіцист, активіст чехословацької компартії Юліус Фучик, який навіть у катівнях не залишив професію і встиг написати книгу "Репортаж з петлею на шиї" (чеш. Reportáž psaná na oprátce), за яку був посмертно, в 1950 році, удостоєний Міжнародної премії Миру, а саму книгу переклали на 70 мов світу.

Традиційно, в День солідарності журналістів, по всій планеті проходять збори та конференції, на які приїжджають журналісти з найрізноманітніших країн світу. На цих професійних з'їздах, представники четвертої влади діляться своїм журналістським досвідом, і відзначають найбільш гідних в своєму середовищі.

Нагадаємо, що День журналіста в Україні - професійне свято українських журналістів, кореспондентів і репортерів - відзначається щороку 6 червня.

Крім Дня журналіста в Україні є інше споріднене професійне свято працівників ЗМІ - День працівників радіо, телебачення та зв'язку України, який відзначається 16 листопада.

Коментарі