•  

Сьогодні православні відзначають Чистий Четвер

110
Сьогодні православні відзначають Чистий Четвер

Четвер останнього тижня перед Великоднем називають Чистим. Кажуть, як у цей день помиєшся – цілий рік будеш чистим. Під час богослужінь цього дня згадують одну з найважливіших євангельських подій – Таємну вечерю, на якій Ісус Христос омив ноги своїм учням, цим показав приклад братської любові і смиренності. Згідно з Євангелієм, на Таємній Вечері Ісусом Христом було встановлено обряд «євхаристії» – Святого Причастя.

Купання в Чистий Четвер

«Якщо хочеш весь рік бути здоровою, неодмінно, викупайся до сходу сонця». Дійсно, в цей ранок вода знаходить чудові цілющі властивості. Кажуть, що сьогодні водою можна змити усіх гріхи, які зробив за рік.

Генеральне прибирання в Чистий Четвер

Є також прикмета, якщо в Четвер провести генеральне прибирання, то отримаєш від цього багато радості. Окрім того, що будинок стане чистим, тут є ще й релігійний момент, адже вважається, що шість днів після Чистого четверга прибиранням релігійні люди не займаються.

До того ж існує народне повір'я, що затіваючи генеральне прибирання вдома, ви отримуєте в дар від Господа можливість знайти улюблені і потрібні предмети, які, здавалося назавжди втрачені.

Перерахуй всі свої гроші

Аби усього наступного року ваші гроші не переводилися, їх потрібно перерахувати тричі. Перерахунком грошей слід займатися рано вранці, опівдні і на заході. Робити це потрібно в таємниці.

Заговор в Чистий Четвер на гроші

Під час прибирання покладіть копійки у воду, якою будете мити вікна та двері для того, аби протягом усього року ваші доходи зростали. Слова заговору, які потрібно сказати, коли кидаєте у відро або таз з водою жменю монет: «Грошики, водіться - не переводіться, ростіть-множтеся, ворогові не діставайтесь!» і ще будь-яку молитву з тих, що ви добре знаєте. Після того, як всі двері і вікна у вашому домі будуть вимиті, вийміть копійки з води і покладіть в дальній, але попередньо вимитий кут вашого будинку або квартири на тиждень. Воду ж вилийте під будь-яке дерево.

Ось такі основні прикмети та обряди пов'язані з Чистим Четвергом. При цьому всі вони, так чи інакше, пов'язані з наведенням чистоти і порядку. Тільки після прибирання в Чистий Четвер починають пекти паски і фарбувати великодні яйця. А хто цього правила не дотримується – то у того і паски вийдуть кривобокі. Тому спочатку зробіть генеральне прибирання, а вже потім беріться за приготування святкових пасхальних страв.

Коментарі