•  

Сьогодні Рада розгляне включення до порядку денного постанови про звільнення Авакова

1100
Сьогодні Рада розгляне включення до порядку денного постанови про звільнення Авакова

Верховна Рада сьогодні, 7 листопада, планує розглянути питання про включення до порядку денного сесії проекту постанови про звільнення Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ України.

Про це йдеться в порядку денному пленарного засідання 7 листопада, який опублікований на сайті парламенту.

Автором проекту є член парламентської фракції БПП Сергій Каплін.

Співдоповідач – Голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін.

Документ внесений в Раду 26 серпня 2016 року, профільний комітет подав висновок щодо нього 14 березня 2017 року.

У пояснювальній записці до проекту постанови йдеться про те, що після старту реформи поліції в Україні, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевняв суспільство про набір до органів поліції високопрофесійних та чесних працівників.

«Однак, показники рівня злочинності по найбільш поширеним злочинам, зросли до 30%, а рівень розкриття впав до 10% порівняно з показниками за минулі роки. В Україні розкривається лише один злочин із десяти. Органи внутрішніх справ України під керівництвом Авакова А.Б. продемонстрували неспроможність забезпечення безпеки громадян України та боротьби з криміналітетом», – йдеться в документі.

Підкреслюється, що «масовість випадків застосування зброї патрульними поліцейськими по відношенню до осіб, які вчиняють адміністративні правопорушення, свідчить про незнання поліцейськими базових прав людини».

Наводиться приклад, коли «у ніч на 24 серпня 2016 року в Кривому Озері Миколаївської області поліцейські закатували чоловіка під час затримання, що продемонструвало повний провал реформи поліції».

В документі вказують й на інші порушення з боку правоохоронців під керівництвом Авакова.

Коментарі