•  

Сьогодні свято Водохреща

660
Сьогодні свято Водохреща

Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня.

Із Хрещенням Господнім пов'язують хрещення в Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані. Вважається, що цього дня вся вода набуває цілющих властивостей.

Розпочинається освячення води вранці у церкві Святковим Богослужінням, а вже потім вся процесія вирушає до річки. Після недовгої відправи священик занурює в ополонку хрест, це і є знаком того, що вода в річці освячена і вона має особливі властивості. Всі присутні набирають воду у відра, пляшки та глечики, щоб протягом року вживати її як ліки і як оберег.

Від найдавніших часів християнська Церква вважає освячену йорданську воду за велику святість. Її бережуть цілий рік, ласкаво називаючи «водичкою-йорданичкою». Ця вода має силу очищувати і зцілювати душу й тіло людини. Йорданською водою також скроплюють оселю, щоб оминало всяке нещастя і гарно велося в домі. Деякі священики навіть переконані, що не існує ліків кращих за святу воду. І, що цікаво, незрозумілим залишається той факт, як свячена йорданська вода не псується, не смердить, і може довго зберігатися. Кажуть, що, може, срібло помагає, яке є на багатьох хрестах у священиків.

Освячення води у Полтаві відбудеться у всіх православних церквах. Крім того, свято Водохреща відбудеться о 12:00 на території водозабору № 1 за адресою: м. Полтава, вул. Панянка, 19 і
о 13.00 на міському пляжі № 1, по вулиці Сако, за південним мостом освячення води. Зупинка громадського транспорту «Південний вокзал». Освячення води звершить архієпископ Федір.

Коментарі