•  

Сьогодні українці святкують День Хрещення Київської Русі

1250
Сьогодні українці святкують День Хрещення Київської Русі

У понеділок, 28 липня, в день пам'яті святого рівноапостольного великого князя Володимира, українці відзначають День Хрещення Київської Русі. Державне свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року «Про День хрещення Київської Русі – України».

Для українців цей день фіксує і означає кілька принципових понять. Це спадкоємність тисячолітньої історії України, неподільність українського народу і його єдність навколо ідеї сильної держави та віри. Це — соборність усіх українців і всіх українських земель навколо рідної державної і духовної столиці — Києва. Це — велика присутність Києва у світовій історії і його цивілізаційний вплив на сусідні землі і народи. Це — єдність державного і духовного начала.

Історично Хрещення Русі було обумовлено низкою причин. По-перше, об'єднання земель вимагало відмови від племінних богів і введення монотеїстичної релігії за принципом «одна держава, один князь, один Бог». По-друге, весь європейський світ до того часу прийняв християнство. І, по-третє, залучення до християнської культури давало країні сильний стимул до розвитку.

Першим прийняв православ'я Київ, а за ним і інші російські міста. Однак Хрещення Русі затягнулося на кілька століть – доти, поки християнство остаточно не перемогло язичницькі вірування.

Коментарі