•  

Соратник Яценюка – під слідством у Швейцарії за хабарництво. Нові докази

770
Соратник Яценюка – під слідством у Швейцарії за хабарництво. Нові докази

"У Швейцарії справді порушено кримінальну справу проти депутата від "Народного фронту" Миколи Мартиненка. Підтвердження цього я отримав від Генеральної прокуратури Швейцарі", - пише у своєму блозі на "Українській правді" журналіст та народний депутат Сергій Лещенко.

Вперше дана новина спливла в медіа-просторі 30 грудня 2014 року. Тоді, за день до всенародних гулянь, вона залишилася не дуже поміченою. Чеська газета Pravo повідомила, що справу в Швейцарії відкрито проти Мартиненка за отримання хабаря від компанії-постачальника обладнання для атомних електростанцій Skoda JS. [URL=http://www.pravda.com.ua/news/2014/12/30/7053784/].

Обшук на чеському підприємстві[/URL] привернув увагу журналістів, які почали з'ясовувати, що стало причиною для нього – і неочікувано постало прізвище депутата від фракції Яценюка.

Тоді ж Мартиненко [URL=http://www.pravda.com.ua/news/2014/12/30/7053794/] назвав цю інформацію [/URL] "нісенітницею" та "замовленням", а партія "Народний фронти" – [URL=http://www.pravda.com.ua/news/2014/12/30/7053856/]"російською провокацією".[/URL]

Аби встановити істину, журналіст скерував запит до посольства Швейцарії з проханням повідомити, є справа на Мартиненка чи немає. І через два з половиною місяці, у березні Лещенко отримав відповідь посольства з посиланням на Генпрокуратуру Швейцарії.

"З огляду на те, що кримінальні справи в Швейцарії є секретною інформацією, в цьому листі завуальовано, але водночас досить однозначно підтверджується справа проти Мартиненка", пояснює журналіст.

"Раніше цього року, ви направили запит щодо депутата Мартиненка. Ми переправили його до офісу Генерального прокурора Швейцарії, який відповів таке:

"Офіс Генерального прокурора Швейцарії з 2013 року здійснює кримінальне розслідування проти українського громадянина за підозрою в хабарництві (стаття 322 абзац 2 кримінального кодексу Швейцарії).

На даний момент ми не можемо надати вам більш детальну інформацію з цього приводу.

Будь ласка, зауважте, що, як правило, робота офісу Генерального прокурора Швейцарії, є конфіденційною. В жодному разі ми не розкриваємо назви компаній та осіб, які можуть бути частиною наших процедур. Дякую за ваше розуміння". З найкращими побажаннями, Крістіан Шьоненбергер, посол Швейцарії в Україні та Молдові", - йдеться у листі.

Що відбувається зі справою Мартиненка в Швейцарії, цієї неділі має написати впливова швейцарська газета SonntagsZeitung. Журналісти цього видання з'ясували, що Мартиненко підозрюється в отриманні хабаря в розмірі 30 мільйонів франків, які були заблоковані на рахунках в банку Hottinger в Швейцарії. Там керівництво фінустанови помітило підозрілі транзакції та поскаржилося правоохоронцям. За документами, гроші були спрямовані на рахунки Мартиненка за "договорами про консультування". Це формулювання є універсальним прикриттям для грошей незаконного походження.

Справа проти Мартиненка була порушена 15 серпня 2013 року. Восени 2013 року депутат навіть був запрошений на допит до Швейцарії, яка гарантувала йому безпечний в'їзд до країни.

У обшуку в рамках справи, який відбувся у Чехії на заводі Skoda JS, брало участь 50 поліцейських, які вивезли п'ять машин документів.

Хоча в Україні Мартиненко називає справу проти себе "нісинітницею", у Швейцарії він найняв адвоката, який поки що безуспішно спробував розморозити хоча би 100 тисяч франків для того, щоб Мартиненко міг з ним розрахуватися. Враховуючи те, що факт порушення справи проти Мартиненка в Швейцарії доведений, прийшов час ініціювати його усунення з посади керівника енергетичного комітету Верховної Ради.

Не може цей напрямок у парламенті очолювати людина, яка звинувачується європейськими правоохоронцями у корупції – в підліглій йому енергетичній же сфері.

Коментарі