•  

Спеціаліст із банківської безпеки розповів, як громадянам уберегти свої гроші на картках

870
Спеціаліст із банківської безпеки розповів, як громадянам уберегти свої гроші на картках

Зараз в основному всі банки переходять на електронні платежі. Їх можна здійснити за допомогою банкомату, терміналу самообслуговування.

Повідомив спеціаліст Департаменту безпеки по Полтавському ГРУ ПАТ КБ «ПриватБанк» Андрій Алексеєв.

«Людина, наприклад, виставляє якусь річ в інтернеті. Йому телефонує потенційний покупець, вони домовляються про ціну, про те, як саме покупець переведе кошти. Після цього слідує наступний дзвінок. Людина представляється нібито працівником банку і просить надати всі свої персональні дані,а інколи навіть і самі реквізити картки. До них відносяться номер картки, її строк дії, код на самій картці. Людина все це розповідає, а потім у висновку його ще просять підійти до банкомату і псевдо банківський працівник починає диктувати потерпілому, що йому потрібно вводити. Він добросовісно все виконує і гроші в результаті надходять не йому на картку, а навпаки, знімаються з його рахунку», - поділився Алексеєв.

Він наголошує на тому, що потрібно донести до людей, що не потрібно ніякі операції проводити самостійно, йти самому до якогось банкомату. Для переводу грошей у будь-якій банківській установі передбачено надання потенційному платнику тільки номер карти. Не потрібно повідомляти свої дані, а тільки номер карти. У разі надання всіх персональних даних шахраям, люди і стають їх жертвами.

Щодо інтернет-платежів, то вони, як правило, являються несанкціонованими. З карт клієнтів часто переписують реквізити інші люди і потім роблять покупки в інтернеті. Тому картку не можна предоставляти нікому.

Основним моментом, який не дозволить користуватися комусь іншому карткою, окрім власника, є категоричний не розголос своїх реквізитів та персональних даних. 

Коментарі