•  

Спецпризначенці і тітушки влаштували бійку з місцевими жителями, захищаючи будмайданчик депутата-комуніста

21450
Спецпризначенці і тітушки влаштували бійку з місцевими жителями, захищаючи будмайданчик депутата-комуніста

Як мінімум двоє людей постраждали в сутичках з спецбатальйоном «Полтава» і озброєними молодиками в спортивних костюмах у центрі Полтави.

Близько сотні спецпризначенців і молодиків міцної статури в спортивних костюмах сьогодні зранку оточили житловий будинок за адресою Ляхова, 12а.

На його подвір’ї в обхід градобудівельних норм місцевий екс-депутат-комуніст намагається розгорнути зведення нової багатоповерхівки. Місцеві жителі не хочуть віддавати під нього свою прибудинкову територію і парк з дитячим майданчиком.

Сьогодні від дев’ятої ранку озброєні люди очепили всі підходи до прилеглого впритул будмайданчика, а також подвір’я протестуючої житлової багатоповерхівки. Нікого в тому числі жильців не пускають.

Спецпризначенці з масками на обличчях, оснащені бронежилетами, касками і бойовими спецзасобами та мають на рукавах нашивки МВС, У окремих з них на формі нашивки з прапорами Росії і Німеччини. Силовики відмовляються представлятися з якого вони підрозділу і пояснювати чому блокують дороги.

Через те, що ізольованою виявилась більша частина будинку, жителі не можуть потрапити додому, забрати свої автомобілі.

В планах будівельників, які таким чином опинились всередині кільця силовиків – знесення прибудинкової території, парку і дитячого майданчика, до чого вони і приступили. По суті захоплення частини прибудинкової території.

Робочі загнали кран і нашвидкуруч монтують залізобетонний паркан прямо через дитячий майданчик, пісочницю, гойдалки і клумби.

Це викликало ще більше обурення жильців, яке переросло в сутички.

Кілька місцевих жителів спробували прорватися, але спецпризначенці застосували до них силу. За попередніми даними двоє людей постраждали: жінка, та чоловік на якого накинулися тітушки, в наслідок у чоловіка почався серцевий напад.

На місце події прибули місцеві майданівці і помічник голови обласної ради, але й їм міліціонери відмовили звільнити територію.

При цьому через кордон всередину регулярно проходить поповнення – молодики міцної статури в спортивних костюмах, які утворили за спинами спецпризначенців друге кільце, та, періодично виходячи назовні, відтягують найактивніших протестувальників.

За даними «Останнього Бастіону» з джерела в УМВС області в охороні будмайданчика в міліцейській формі беруть участь бійці батальйону спеціального призначення «Полтава», співробітники київської охоронної фірми «Вен Бест». А в тітушках громадські активісти впізнали людей, які брали участь в «Антимайдані». Всі ховають обличчя від камер.

Фірма «Архімета», яка розгорнула будмайданчик належить Ігорю Сірику, народному депутату-комуністу минулого скликання.

Ближче до обіду до протестувальників і журналістів вийшов полковник міліції, який пояснив скупчення озброєної міліції дзвінком до 102, мовляв «надійшло повідомлення про можливість заворушень тому«наряд» приїхав приглядати за громадським порядком».

При цьому на пропозицію протестувальників розвернутися і захищати жильців будинку від тітушок міліціонери відмовились.

Місцеві жителі згадують випадок як кілька днів тому міліції взагалі відмовилась приїжджати коли кілька днів тому на цьому ж місці невідомі напали і побили управляючого будинком Геннадія Бурлаку – активного противника розгортання забудови.

Наразі місцеві жителі перекрили проїзд будівельній техніці, чоловіки і жінки готуються до протистояння, вони переконані – якщо тітушки не відступлять на Полтаву чекають масові заворушення.

Коментарі