•  

Співробітники компанії Google звільнилися через розробку штучного інтелекту для міноборони США

110
Співробітники компанії Google звільнилися через розробку штучного інтелекту для міноборони США

Приблизно 10 співробітників компанії Google вирішило звільнитися на знак протесту проти співпраці компанії з міністерством оборони США щодо впровадження штучного інтелекту. Про це повідомляє видання Gizmodo, яке спілкувалося з тими, хто звільнився.

У межах проекту під назвою Maven Google розробляє для американських військових штучний інтелект, здатний аналізувати відео з безпілотних літальних апаратів, зокрема, автоматично відокремлювати неживі об'єкти від живих.

Співробітники Google, які вирішили звільнитися, заявили про неприйнятність співпраці з Пентагоном з етичних міркувань. Вони вважають, що помилка алгоритму під час аналізу відео з безпілотників може бути смертельно небезпечною, і що такою діяльністю повинні займатися люди, а не алгоритми.

Деякі співробітникивважають, що Google взагалі не повинна працювати над військовими проектами. Вони звинуватили керівництво компанії в порушенні принципу відкритості під час обговорення проблем і спірних бізнес-рішень, чим завжди славилася Google.

Майже 4000 співробітників Google підписало петицію керівництву, у якій просять розірвати контракт із Пентагоном.

Водночасчас компанія підтвердила свою участь у Maven і заявила, що розраховує на ще один спільний проект із Пентагоном – у сфері хмарних технологій.

Посилання на джерело: http://gordonua.com/ukr/news/worldnews

Коментарі