•  

Справа Литвиненка: 6 фактів

1210
Справа Литвиненка: 6 фактів

Англійський журналіст «Гардіан» Люк Хардінг опублікував статтю про 6 фактів, що стали відомими минулого тижня на минаючому в Лондоні дослідування у справі Литвиненка:

1. Люди, послані вбити Литвиненко - Луговий і Ковтун - були тупими кілерами. Є дві теорії, чому Путін вбив його полонієм:

послання Березовському: ми тебе дістанемо».

російські розраховували, що полоній не буде виявлений

Ковтун і Луговий спочатку хотіли отруїти Литвиненко 16 жовтня. Але розлили на стіл готелі склянку з полонієм-210.

2. Абсолютно новий для громадськості свідок

30 жовтня 2006 в Гамбурзі Ковтун зустрівся зі своїм колишнім приятелем, німецькою офіціантом, з яким він раніше разом працював в ресторані, і сказав йому, що він їде в Лондон декого вбити.

Цей німецький свідок повідомив, що Ковтун охарактеризував Литвиненко як «зрадника з кров'ю на руках, який займався операціями з Чечнею» (a traitor with blood on his hands who did deals with Chechnya) Приятель вирішив, що Ковтун базікає нісенітницю

3. Поліція виконала величезну роботу

Вона допитала вмираючого Литвиненко про Луговий і Ковтун Литвиненко розповів, що на руці Лугового були годинник вартістю $ 50.000.

4. Поліція виявила речі, зокрема орендований Луговим мерседес, і скрізь, де побували Луговий і Ковтун, виявила сліди радіації. Поліція склала колірної графік інтенсивності випромінювання на цих речах.

Зелений колір - найнижчий рівень радіації, фіолетовий - найвищий

5. Литвиненко почав працювати на зовнішню розвідку Англії MI6 в 2003 році, через- 2 роки після втечі з Росії. Він повідомляв про криміналітет в оточенні Путіна, зокрема серед російської мафії в Іспанії. Він знав такі речі, так як займався в Росії в ФСБ злочинними угрупованнями.

MI6 платила йому платню і призначила йому куратора по кличці Мартін». Останній раз Литвиненко зустрічався з куратором «Мартіні» в кафе 30 жовтня, за день до отруєння (1 листопада 2006).

6. Адвокат вдови вбитого Еммерсон погано відгукується про Путіна. Він назвав його «звичайним карним злочинцем, обряди в главу держави» ("common criminal dressed up as a head of state")

Коментарі