•  

Справи з убивств Бабаєва і Лободенко почав розглядати суд присяжних

440
Справи з убивств Бабаєва і Лободенко почав розглядати суд присяжних


У Кобеляках суд присяжних почав розгляд по суті справи про вбивства мера Кременчука Олега Бабаєва і судді Автозаводського районного суду Олександра Лободенко

Суд почав роботу після тривалої затримки, викликаної відмовою ряду присяжних брати участь у судовому розгляді, передає «Телеграф».

«Адвокати захисту регулярно заявляли відвід суддям, а також вважають, що обрані присяжні не мають права брати участь у процесі. Враховуючи вимоги сторони захисту про відповідність умов ведення процесу законодавству, у приміщенні залу засідань замість металевої клітки був встановлений пластиковий бокс, в якому знаходяться четверо підсудних: Олександр Мельник, керівник приватної телекомпанії «Візит», якого звинувачують у замовленні вбивств, Олександр Крижановський, правозахисник, якого звинувачують в організації вбивств; Ігор Пасічний, племінник Крижанівського, якого звинувачують у скоєнні вбивств; Ігор Куник, житель Глобине, якого звинувачують у скоєнні вбивств», - повідомляє видання.

За інформацією кременчуцьких ЗМІ, які висвітлюють судовий процес, 22 квітня прокурор зачитав підсудним обвинувальний акт, а представники потерпілих (сімей мера і судді) заявили цивільні позови про відшкодування збитку. Рідні та близькі міського голови Олега Бабаєва вимагають в якості компенсації 1 млн грн, а з боку родини судді заявлена сума 700 тис грн. Всі четверо підсудних не визнали своєї провини, заявивши, що їх обмовили. Також вони відмовилися визнавати цивільні позови потерпілих.

23 квітня всім підсудним на 2 місяці був продовжений термін перебування під вартою - до 23 червня 2015 року, а 24 квітня вони давали свідчення.

Наступне засідання відбудеться 28 квітня. Після нього в суд викличуть перших свідків. Їх у списку - 60 осіб (політики, бізнесмени, чиновники, керівники підприємств, судді).

Коментарі