•  

Справу Кернеса просять перенести до іншого суду

220
Справу Кернеса просять перенести до іншого суду

Адвокат міського голови Харкова Геннадія Кернеса просить направити до іншого суду апеляційну скаргу прокуратури на закриття справи. Про це із посиланням на Апеляційний суд Полтавської області  повідомляє Gazeta.ua.

"Слухання кримінального провадження щодо Кернеса Геннадія Адольфовича та його охоронців Блинника Віталія Дмитровича та Сміцького Євгена, яке було призначено на 21 вересня 2018 року знято з розгляду".

На розгляді Верховного суду перебуває клопотання захисника Олександра Гунченка про направлення кримінального провадження до іншого апеляційного суду. Його розглянуть 24 вересня.

На думку адвоката, Апеляційний суд Полтавської області не уповноважений слухати апеляційну скаргу: "Ми не говоримо, куди слід переводити справу, ми говоримо про те, що підсудність була визначена неправильно. Вищий спеціалізований суд, який був згодом ліквідований, невірно обрав першу інстанцію, Київський райсуд Полтави, але тоді це рішення не підлягало оскарженню. Ми реалізували процесуальну можливість звернутися до Верховному Суду".

Кернеса та його охоронців звинувачували у викраденні та катуванні активістів Євромайдану. 10 серпня Київський райсуд Полтави закрив справу. Суд розцінив неявку прокурорів на дебати як відмову від звинувачення. Генеральна прокуратура подала апеляційну скаргу на рішення Київського районного суду Полтави про закриття справи Кернеса.

Коментарі