•  

Спроба рейдерського захоплення сільгоспвиробника

5720
Спроба рейдерського захоплення сільгоспвиробника

У нашій рубриці "Вільна трибуна" люди з Полтави та області можуть стати журналістами й викласти своє питання чи проблему.

Лист надіслали мешканці Руновщини. Люди зазначають, на Руновщині склалися всі передумови рейдерського захоплення аграрного підприємства. 

Ті, хто був на місці подій, місцеві жителі, звернулися до "Останнього Бастіону" з проханням об'єктивно висвітлити події та подати достовірну інформацію, оскільки люди кажуть нам, що інші ЗМІ діяли на користь тих чи тих осіб, а тому показали події упереджено й однобоко, неправдиво й викривлено, у світлі, якому бажав їхній замовник. 

Але ми маємо об'єктивну інформацію з першоджерел і знаємо те, чого не знають і не враховують решта видань, а тому подаємо події так, як вони відбувалися насправді, правдиво й тверезо. 

06 серпня 2015 р. на позачерговій тридцять четвертій сесії Рунівщинської сільської ради 6-го скликання, шляхом таємного голосування більш як двома третинами голосів від загального складу ради, депутати достроково припинили повноваження сільського голови Сухаренка Володимира Яковича.

Відповідно до ч.2 та ч. 3 ст. 79 закону України «Про місцеве самоврядування в України» депутати мають право дострокового припинити повноваження сільського голови у разі прошення ним Конституції або законів України.

Після прийнятого рішення група депутатів Рунівщинської сільської ради, з фахівцем в галузі права прибули до приміщення сільської ради з метою реєстрації прийнятого рішення, засвідчення його печаткою та з вимогою до Сухаренка В.Я. про звільнення службового кабінету, передачі службової документації, печатки сільської ради та службового автомобіля. Але колишній сільський голова Сухаренко В.Я та секретар сільської ради Забільська О.С. відмовилися виконати законні вимоги депутатів, а деякі з працівників з апарату сільської ради за підтримки запрошених невідомих осіб в камуфляжній формі вчинили опір депутатам та особам, які були присутні разом з депутатами в приміщені сільської ради. Депутати неодноразово зверталися до Сухаренка В.Я. та секретаря сільської ради про виконання прийнятого депутатами рішення, на що отримували відмову та опір. Сухаренко В.Я. на вимогу депутатів не передає справи, службову документацію секретарю, заволодів печаткою та службовим автомобілем. Депутати постійного звертаються до компетентних органів про незаконні дії колишнього сільського голови Сухаренка В.Я.

Внаслідок незаконних дій колишнього сільського голови Сухаренка В.Я. депутати для забезпечення та підтримання громадського порядку, а також з метою виконання своїх повноважень уклали договір про надання послуг з охорони з Громадською організацією «Військово-патріотичним клубом «Айдар».

Отже, 13 серпня 2015 р. ніякого захвату будівлі Рунівщинської сільської ради не відбувалося, представники Військово-патріотичного клубу «Айдар» не здійснювалося побиття працівників Рунівщинської сільської ради, а депутати виконували свої повноваження під захистом охоронної громадської організації. І знову депутатами задокументовано, що Сухаренко В.Я. разом з працівниками сільської ради в грубій формі вчинили опір законним діям депутатам та колишній сільський голова відмовився відкривати службовий кабінет для огляду та опису майна та службової документації для подальшої передачі виконуючому обов’язки сільського голови секретарю сільської ради Забільській О.С. Секретар сільської ради в свою чергу також зухвало ігнорує законні вимоги депутатів та не виконує прийняте рішення.

Не відповідає дійсності інформація щодо здійснення працівниками ПП «Альфа-Капітал» тиску на колишнього голову сільської ради Сухаренка В.Я. про виділення земельних ділянок під «газоліновий бізнес».

Це повна нісенітниця, бо за чинним земельним законодавством, не має такого цільового призначення земельної ділянки як використання під «газоліновий бізнес».

Приватне підприємство «Альфа-Капітал» є сільськогосподарським підприємством, основною діяльністю якого є вирощування сільськогосподарської продукції, підприємство бере активну участь у вирішенні питань соціально-економічного та культурного розвитку місцевої територіальної громади. На сільгосппідприємстві працює близько 200 чоловік.

Коментарі