•  

​США розпочали перекидання трьохтисячного військового угруповання в країни Балтії

110
​США розпочали перекидання трьохтисячного військового угруповання в країни Балтії


Сполучені Штати приступили до перекидання в Латвію великих партій озброєнь, включаючи танки, БМП, вантажівки, вертольоти, в ході підготовки у навчаннях Atlantic Resolve («Атлантична рішучість»).

Три тисячі солдатів 3-ї піхотної дивізії США прибудуть в регіон на початку наступного тижня.

Вони візьмуть участь в маневрах, покликаних продемонструвати Росії готовність НАТО забезпечити оборону і безпеку балтійських союзників - Латвії, Литви та Естонії.

Поки термін перебування американських військ визначений на 90 днів. Однак, як вказують багато експертів, це лише формальність, і якщо знадобиться, то цей термін буде продовжений на невизначений час.

Генерал-майор армії США Джон Р.О'Коннор, що спостерігав за вивантаженням танків, заявив Франс прес, що мета операції полягає в тому, щоб «продемонструвати Путіну і Росії нашу колективну рішучість».

За словами генерала, бойова техніка НАТО залишиться в країнах Балтії стільки, «скільки буде потрібно для стримування російської агресії».

Раніше балтійські країни неодноразово висловлювали стурбовані можливістю агресії з боку Росії у світлі захоплення Криму і нападу на східні райони України.

Відділ моніторингу

Коментарі