•  

Столичний агропромхолдинг «Астарта» ввів у експлуатацію сучасний Біоенергетичний комплекс на Полтавщині

1210
Столичний агропромхолдинг «Астарта» ввів у експлуатацію сучасний Біоенергетичний комплекс на Полтавщині

У місті Глобине введено в промислову експлуатацію сучасний Біоенергетичний комплекс. Учора, 22 жовтня, на новому підприємстві побував представник кредитора проекту директор Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевкі Аджунер.

Повідомили на офіційному сайті агропромхолдингу «Астарта».

Комплекс, що є унікальним для країн СНД, виробляє біогаз у процесі ферментації відходів цукрового виробництва та пожнивних залишків. Його проектна потужність досягає 150 тис. куб. м біогазу/день, що еквівалентно 75 тис. куб. м природного газу. Нове виробництво заміщатиме до 50% потреби Глобинського цукрового заводу в природному газі у період переробки буряку.

«Застосування сучасних біотехнологій дає змогу збільшити використання поновлюваної енергії у виробничому циклі, що є важливим для такої енергоємної галузі, як виробництво цукру. Це реальна альтернатива імпортованому газу. Крім того, ефективне використання ресурсів досягається шляхом подальшого застосування біоречовин як добрив для сільгоспугідь», - розповів директор «Астарти» Віктор Іванчик.

Наразі основною сировиною для виробництва біогазу є бурякова гичка та жом, що залишається в процесі виробництва цукру. В майбутньому планується використовувати й іншу біологічну масу. Передбачається, що після закінчення сезону цукроваріння, біогаз буде використовуватися для забезпечення технологічних потреб ще одного підприємства «Астарти» в місті Глобине - заводу із переробки сої, а також на виробництво «зеленої» електроенергії. Можливості цього комплексу мають суттєві резерви для збільшення, зокрема виробництва теплової енергії.

Коментарі