•  

Студенти ПолтНТУ не знають кордонів

46640
Студенти ПолтНТУ не знають кордонів

Учасники різноманітних міжнародних програм обміну поділилися своїм досвідом навчання за кордоном.

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка пропонує різноманітні програми академічної мобільності студентів. Зокрема, ПолтНТУ поглиблює співпрацю з різними вищими навчальними закладами Європейського Союзу, США, Азії та країн Далекого Сходу. Ми поспілкувалися з учасниками різноманітних програм обміну, які вже закінчили ПолтНТУ, та змогли на практиці реалізувати отриманий закордонний досвід.

Зокрема це наші випускники:

Костянтин Снігирь, магістр напряму інформатика, у 2012-2013 році навчався у Пекінському технологічному університеті у школі штучного інтелекту. Зараз –розробник (middlec++ developerYandexLLC ) всесвітньовідомої компанії Yandex.

Ігор Остапов - випускник будівельного факультету 2014 року, який у рамках Урядової бюджетної програми 2013 року пройшов стажування в Ланджоуському транспортному університеті. Зараз він співробітник Національного контактного пункту програми ЄС «Горизонт 2020» при ПолтНТУ.

та Сергій Баленко випускник факультету інформаційних та телекомунікаційних технологій і систем, який влітку 2014 року повернувся із навчання в Університеті прикладних наук (Бранденбург, Німеччина).

Тож хлопці, розкажіть, про свої враження від Китаю та Німеччини?

Ігор: По-перше, Китай справив сильне враження та незабутні емоції, адже,сказати, що КНР - це країна, яка швидко розвивається, значить не сказати нічого. Розмах, швидкість та об’єми будівництва насправді вражають.

Сергій: Пройшовши конкурсний відбір, 3 квітня 2014 року я відлетів до Німеччини на стажування у Бранденбурзькому університеті прикладних наук. Знання, отримані під час стажування, значно допомогли мені успішно закінчити магістратуру у ПолтНТУ. Я впевнений, що реформи, які сьогодні відбуваються в нашій країні допоможуть не лише відправляти наших студентів на стажування та практику, а і приймати іноземних громадян в українських університетах, та ПолтНТУ зокрема.

Яка матеріально-технічна база університету, у якому ти проходив стажування?

Ігор: Моє стажування проходило у Ланджоуському транспортному університеті. Насамперед, він вражає своїми розмірами та масштабом. Навчальні корпуси та кампус розміщені на одній території, за плануванням дещо схожі на наші (пр. ПолтНТУ), проте, більш сучасні, бо будівництво закладу здійснювалось досить недавно. Окремо розміщуються будівлі лабораторій для кожного факультету, де студенти приймають участь у випробовуваннях та проводять практичні заняття. На території університету є безліч спортивних майданчиків: декілька волейбольних та баскетбольних полів, футбольний стадіон та декілька тенісних кортів та із сотню столів для пінг-понгу. Усе направлено на забезпечення дозвілля та здорового способу життя студентів. Тобто цей напрям також є спільним для обох наших університетів.( Пр. ред. В ПолтНТУ успішно працюють спортивні секції з волейболу, тенісу, баскетболу, важкої атлетики. Відкрито спортивний майданчик зі штучним покриттям.

Костя: Перше, що хочеться відмітити, що фінансування університету складає 300 мільйонів доларів на рік, а безпосередньо факультет, де я навчався має у своєму розпорядженні 5 мільйонів доларів на рік, що дозволяє постійно оновлювати матеріально-технічну базу та суттєво фінансувати наукові дослідження. Тому я впевнений, що якби наші університети мали такий доступ до ресурсів та фінансову підтримку з боку держави, то наш невичерпний науковий потенціал реалізовувався більшими обсягами

Яким було твоє життя у гуртожитку?

Ігор: Кампус більше схожа на житловий квартал, з власною інфраструктурою. Цікаво, що гуртожитки для дівчат та хлопців – окремі будівлі. Для порівняння в ПолтНТУ умови більш демократичні, не має суворого гендерного розділення і умови надаються усім студе6нтам однакові.

Костя: Дійсно в ПТІ для іноземців у Китаї існують окремі, комфортніші гуртожитки. До речі,надзвичайно прикро, що про Україну на Сході пересічним людям відомо досить мало. Тому можна сказати, що ми безпосередньо були носіями культури, традицій та історії нашої країни та поширювали цю інформацію серед однокурсників. Дійсно я був приємно вражений рівнем комунікабельності між студентами різних країн, які проходили навчання в Пекінському технологічному інституті.

Участь студентів ПолтНТУ – учасників Урядової програми зі стажування у міжнародному фестивалі культури в Ланджоуському транспортному університеті.

Як саме проходило твоє навчання у приймаючому університеті? Чим відрізняється навчальний процес там від навчання у ПолтНТУ?

Ігор : Навчальний процес майже нічим не відрізняється від нашого. Щодо матеріально-технічної бази, будівельний факультет забезпечений практично так само - наявні випробувальні установки схожі на лабораторії кафедр залізобетонних конструкцій, металів. Головна відмінність, що в ПолтНТУ дослідження зосереджені на громадських та промислових будівлях, а Ланджоу більшу увагу приділяє будівництву мостів, тунелів та естакад.

Костя: Стажування проходило протягом семестру. Більшість курсів викладалось китайською мовою, тобто були матеріали англійською, але самі лекції читалися китайською. В цьому були деякі труднощі, бо матеріал необхідно було опрацьовувати самостійно. Взагалі, це нормальна практика закордоном, коли фактично студент опановує інформацію самостійно, а лектор лише роз’яснює незрозумілі моменти як ментор. В цьому питанні викладачі в ПолтНТУ більше приділяють увагу роз’ясненню матеріалу під час лекції, тобто безпосередній тісній роботі зі студентами.

Сергій: Із вступом до ВНЗ у Німеччині студент має право обирати низку предметів для вивчення самостійно. Враховуючи, що в ПолтНТУ вивчав телекомунікаційні системи та мережі, то на факультеті «Інформатика та Медіа» у Бранденбурзькому університеті я віддав перевагу вивченню профільних предметів, таких як програмування мовою JAVA, операційні системи та алгоритми, медіа, а також поглибленому вивченню англійської та німецької мови. Матеріально-технічна база університету також на високому рівні. Цікавий момент: посеред лекції в аудиторію міг заїхати робот Ендрю (один з наукових проектів), зняти навчальний процес на вмонтовану камеру, а потім поїхати далі по «своїм справам».

З якими проблемами ви стискався під час стажування?

Костя :Основна проблема є у тому, що студенти-іноземці дуже часто не розуміють того, що читають на лекції. Китайська мова і так непроста, а технічну взагалі складно сприймати. Тому, звертаюсь, до студентів, які планують навчатися за кордоном, мовна підготовка є ключом моментом не лише в процесі відбору, а і протягом всього навчання.

Сергій: Студентів-іноземців багато як в самому Бранденбурзькому університеті прикладних наук, так і інших вищих навчальних закладах Німеччини, адже в Європі дуже поширена міжнародна програма обміну студентами Еразмус Мундус. Тому певного культурного чи мовного бар'єру ми не відчували. Англійська та німецька використовуються приблизно на однаковому рівні поширення.

Чим особисто для тебе було корисним стажування?

Костя : Можливо це збіг, але по приїзду наша команда ACM ICPC вперше в історії Полтавського національного технічного у потрапила на фінал South-Eastern Europe Region Contest (SEERC 2013). Це студентська командна олімпіада з програмування, яка є найпрестижнішою серед вишів світу. Від ПолтНТУ виступала команда Writers у складі: мене, Анастасії Кругликової (тоді ще 4 курс) і Валерія Гайдара (2 курс). Спонсорами зазвичай виступають такі компанії як IBM, Yandex, Google, Microsoft.

І саме після цього змагання ти вирішив працювати у Yandex?

Ні, спочатку я вирішив постажуватися у великій технологічній компанії, а Яндекс дуже активно просуває стажування для студентів старших курсів.Вже по закінченню навчання та пройшовши конкурсний відбір я отримав роботу.

Дякуємо за приділений час. Бажаємо вам подальших успіхів.

Міжнародна співпраця та програми обміну студентів є досить важливим аспектом у підготовці висококваліфікованих кадрів у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка. Саме тому, з кожним роком адміністрація нашого навчального закладу укладає та реалізовує нові угоди про співробітництво з провідними університетами Європи та Сходу.

Тому, старанно складайте іспити, обов’язково вивчайте англійську, німецьку, французьку чи китайську мови ! Усе у ваших руках разом з ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка.

Юлія Клименко

начальник відділу міжнародного співробітництва

Маргарита Лубкова

прес-служба ПолтНТУ

Коментарі