•  

Студентів Полтави не турбує працевлаштування?

330
Студентів Полтави не турбує працевлаштування?

10-12 грудня група експертів «Інституту Аналітики та Адвокації» провели соціологічне дослідження, щоб дізнатися найважливіші для пересічних полтавців проблеми.

Отримані результати можуть неабияк здивувати пересічного полтавця, хоча і для них є пояснення. Найактуальнішими питаннями для Полтавської громади виявились стан доріг (він турбує 54,7% опитаних), корупція (44,8% опитаних), наявність робочих місць (42,82% респондентів) та медицина (40,35% респондентів). На п’ятому місці — рівень відкритості влади: кожен четвертий полтавець вважає, що владі бракує прозорості.

Керівник проведеного дослідження, Назар Малиновський, пояснює:

— Безробіття і медицина — справді актуальні для кожної дорослої людини питання, а увагу до корупції можна пояснити тим, що останнім часом громадська активність полтавців зросла. Це не новина — події у країні і Полтаві зокрема сприяють цьому процесу. Дивує те, — продовжує Назар Олегович, — що абсолютним лідером серед актуальних питань для Полтавців є стан доріг. Більше того: саме ця проблема більше за інші турбує жінок — 13%.

Враховуючи післяреволюційній стан України і спрямування на розвиток демократичної правової європейської держави, питання відкритості влади та роботи правоохоронних повинні посідати не останнє місце і турбувати більше ніж половину респондентів. Таким чином, ми бачимо, що майже 25% опитаних хочуть брати участь у прийнятті владних рішень.

Варто зауважити і те, що проблема пенсійного забезпечення для осіб поважного віку хвилює лише 10% опитаних пенсіонерів і займає 4 місце з 11 запропонованих варіантів відповідей.

Крім того, з опитування можна зробити висновок, що більшості студентів байдуже, де вони будуть працювати після випуску: питання працевлаштування займає 6 місце і турбує лише 8% опитаних студентів.

Відзначимо і те, що абсолютна більшість респондентів — понад 62% — переконані: населення байдуже ставиться до проблем міста. Назар Малиновський наголошує, що певна частина опитаних відносять і себе до переліку «байдужих».

Ознайомитися з результатами дослідження детальніше можна у інфографіці.

Під час дослідження було опитано 808 респондентів методом особистого вуличного інтерв’ю відповідно до квотної вибірки за демографічним показником м. Полтава.

Проект «ВЛюди» — це молодіжна ініціатива, яка спрямована на з’ясування актуальних для мешканців м. Полтава питань і проблем за допомогою соціологічних досліджень, щоб влада мала як спілкуватися з міщанами. На даний момент іде набір робочої групи з полтавських експертів та активної молоді.

Катя Кролевська, «Інститут аналітики та адвокації»

Коментарі