•  

Суд у справі про вбивство кременчуцького мера та судді перенесено на 22 квітня

770
Суд у справі про вбивство кременчуцького мера та судді перенесено на 22 квітня

Учора, 10 квітня, у Кобеляцькому районному суді продовжили слухати справу про вбивство мера Кременчука Олега Бабаєва і судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка.

Адвокат О. Мельника – Лазоренко заявив клопотання про відвід суддів. Він угледів відсутність об’єктивності і неупередженості у їхніх діях. А підставою таких висновків стало те, що на офіційному сайті реєстру судових рішень у дні (4 та 13 березня), коли відбувалися слухання справи щодо вбивств мера Кременчука та судді, значиться ще кілька рішень, ухвалених однією з трьох суддів. Це означає, що суддя відволікалася на інші справи, чого не дозволяє закон, говорить Лазоренко. А головуючий суддя потурав цьому порушенню. Тому довіряти цьому складу суддів, буцімто, не можна. І закликав присяжних слухати совість, ухвалюючи рішення щодо їх відводу.

Однак суд відхилив клопотання Лазоренка. Виявилося, що у зазначені дні суддя працювала й ухвалювала рішення з 9-ї до 10-ї години ранку, а суд у справі «Бабаєва – Лободенка» був призначений на 10.00.

Потім виступив прокурор із клопотанням про перенесення слухання справи, оскільки не з’явився адвокат одного з підозрюваних. А у таких процесах, де фігурують особливо тяжкі злочини і йдеться про максимальне покарання – життєве ув’язнення, захисник має бути присутнім обов’язково. Усі з цим погодилися, і суд призначив наступну дату судового засідання – 22 квітня.

Днями адвокати підсудних намагалися відвести одну з присяжних, але судді відмовили їм у клопотанні.

Фахівці вважають що це свідчить про навмисне затягуванням слухання справи. Адже 26 квітня закінчується двомісячний запобіжний термін утримання підозрюваних під вартою. І, якщо 22 квітня, наприклад, не з’явиться один з адвокатів (а вони вже натякали на це сьогодні), то суд може не встигнути продовжити термін цього запобіжного заходу. І тоді затриманих доведеться випускати. А там – «воля вольная».

Підозрювані жартують на лаві підсудних: «Приходить охоронець у камеру, а кількох затриманих немає. Питає: де вони? А йому відповідають: пішли паску святити у церкву». І самі регочуть із такої дотепності…

Нагадаємо, вбивство судді Автозаводського районного суду Олександра Лободенка було скоєне 11 лютого 2014 року, а Кременчуцького міського голови Олега Бабаєва - 26 липня того ж року. У кримінальному провадженні четверо обвинувачених осіб: замовник (Олександр Мельник, власник телекомпанії "Візит"), організатор (колишній міліціонер Олександр Крижановський) і двоє виконавців. 

Коментарі