•  

Суд забрав 1,5-річну дитину у ВІЛ-позитивної матері, визнавши її небезпечною

1240
Суд забрав 1,5-річну дитину у ВІЛ-позитивної матері, визнавши її небезпечною

Розкривши медичну таємницю про ВІЛ-статус 22-річної полтавки, колишній чоловік через суд відібрав у неї сина.

Про це повідомляє прес-служба БО «Світло надії».

Коли Ірина та Сергій Ситники розлучалися, Київський районний суд у м. Полтаві встановив місце проживання їх спільного сина за матір’ю та призначив аліменти. Тоді її вже колишній чоловік подав апеляцію, посилаючись на те, що не всі обставини справи було враховано.

Під час досудових засідань свекрухою було розкрито діагноз Ірини як ВІЛ-позитивної. Звинувативши Ірину у тому, що вона становить загрозу для дитини через свій стан здоров’я, Апеляційний суд задовольнив скаргу батька та визнав за ним право на опіку над дитиною.

Дії суду та колишнього чоловіка – це грубе порушення закону та особистих прав Ірини. Вона не тільки втратила можливість проживати разом з дитиною, а й зазнала принижень та дискримінації з боку державної установи і присутніх громадян.

Інформація про ВІЛ-статус вважається конфіденційною. Закон України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» забороняє її розголос.

Крім того, суд виніс вирок, не врахувавши того, що батько дитини не має постійної роботи. Стаття 161, п 2. Сімейного кодексу України забороняє передавати дитину для проживання тому із батьків, хто не має самостійного доходу.

Під час вагітності Ірина дізналась до свій статус та пройшла необхідний курс терапії. Під наглядом лікарів і дитина, і мати продовжили приймати ліки. Умови проживання Ірини неодноразово перевіряли органи соціального захисту та визнали їх задовільними.

Зараз Ірина Ситник знаходиться на обліку у Полтавському обласному Центрі СНІДу. Це означає, що жінка кожного дня приймаєантиретровірусні препарати. Вона є цілком «безпечною» як для дитини, так і для людей навколо.

Ірина має обмежений термін для апеляції. Вона згодилася на розкриття свого діагнозу задля можливості впливу ЗМІ на громадськість та органи правосуддя, а також відновлення власних прав і свобод.

Звертаємось до всіх небайдужих з проханням надати розголосу цій події, задля захисту прав ВІЛ-позитивних людей та припинення їх дискримінації у суспільстві.

Коментарі