•  

Суд змушує прокуратуру закрити справу скандального депутата-сепаратиста часів Януковича

330

Шевченківський райсуд Києва зобов’язав прокуратуру закрити провадження проти "екс-регіонала" Миколи Левченка, якого підозрюють у сепаратизмі, закликах до повалення влади та розпалюванні ворожнечі, що призвело до тяжких наслідків.

Як свідчить ухвала суду, рішення було винесено суддею Олегом Лінником 25 травня, у день написання ним заяви про відставку.

В ухвалі, зокрема, йдеться про те, що підозра Левченку “грунтується виключно на припущеннях органів досудового слідства щодо наявності у діяннях Левченка складу злочину, які були спростовані висновками експертів за результатами досудового розслідування”.

На думку суду, у проаналізованих публічних виступах Левченка, “не міститься” ознак закликів до повалення конституційного ладу та зміни територіальних меж України.

“Слідчим суддею встановлено, що прокурором не було надано належну оцінку та не спростовано доказі , які свідчать про відсутність у діянні Левченка М.О. ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.161. ККУ, зокрема, не доведено зв’язок виступу Левченка та тяжкими наслідками у вигляді заворушень на території Донецької та Луганської областей, створення підгрунтя для ескалації громадянського конфлікту та подальшого розпалювання ворожнечі всередині країни, що є обов’язковим елементом злочину, передбаченого ч.3 ст.161 ККУ”, - йдеться в ухвалі.

Микола Левченко - колишній депутат від Партії регіонів, відомий своїми публічними проросійськими виступами, за що неодноразово "отримував на горіхи" від своїх колег по парламенту та пересічних громадян.

Після Революції гідності Левченко був оголошений у розшук. На початку травня 2018 року нібито, почав закликати Путіна припинити фінансування незаконних формувань "ДНР" та "ЛНР" та "повернути ці області Україні".

Коментарі