•  

Суд зобов’язав ГПУ розсекретити конфіскацію «коштів Януковича»

440
Суд зобов’язав ГПУ розсекретити конфіскацію «коштів Януковича»

27 листопада в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося перше судове засідання у справі щодо засекречення вироку Краматорського міського суду Донецької області від 28.03.2017 року у судовій справі №234/4135/7, за позовом міжнародної організації Transparency International Україна проти Генеральної прокуратури України, Військової прокуратури сил АТО та ДП «Інформаційні судові системи».

ТІ Україна просить суд визнати незаконними рішення про засекречення судового вироку, за яким було конфісковано 1,5 млрд доларів коштів «злочинної організації Януковича», повідомили сьогодні у прес-службі організації.

Суд задовольнив клопотання ТІ Україна про витребування у ГПУ рішень, якими був засекречений вирок, а саме:

постанови Військової прокуратури сил АТО від 21 березня 2017, якою ДП «Інформаційні судові системи» було зобов’язано не оприлюднювати текст Вироку;

висновку держаного експерта з питань таємниць ГПУ про наявність у вироку відомостей, що становлять державну таємницю у сфері державної безпеки і охорони правопорядку.

«Задоволення нашого клопотання є першим кроком на шляху до оприлюднення судового вироку у справі «грошей Януковича». Це важливо, адже публічність цього вироку дозволить пересвідчитися в тому, що не було порушень під час конфіскації коштів та унеможливить оскарження даного вироку у міжнародних судах», – підкреслив юрист ТІ Україна Максим Костецький,.

Тепер Генеральна прокуратура зобов’язана долучити до матеріалів справи рішення, якими було засекречено вирок та які оскаржує ТІ Україна.

У зв’язку з витребуванням доказів від ГПУ розгляд справи відкладено. Наступне судове засідання відбудеться 19 грудня о 14:30. Transparency International Україна запрошує журналістів на наступне судове засідання.

Коментарі