•  

Судитися з владою стало в 17 разів дорожче

1210
Судитися з владою стало в 17 разів дорожче

З 1 вересня набули чинності зміни до Закону України «Про судовий збір», що майже в 17 разів збільшують плату за судові позови. Тепер громадським організаціям, що здійснюють правозахисну діяльність, стане складніше виконувати свої функції. А частина громадян взагалі відмовиться відстоювати свої права. 

Згідно зі змінами до Закону України «Про судовий збір» з 1 вересня 2015 юридичні особи за адміністративний позов немайнового характеру будуть платити не 73 грн. 8 копійок, а 1218 гривень. Для позовів, поданих громадянами, судовий збір тепер становитиме 487 гривень 20 копійок. 

Простий приклад - тільки за подачу адміністративних позовів щодо оскарження дій керівництва органів внутрішніх справ в декількох областях, які відмовили в наданні своїх декларацій про майновий стан, ДОГО «ДКЕЦРП» (організація із захисту прав підприємців) виплатила понад 550 гривень з урахуванням комісії банків. Вартість судового збору за всі 7 позовів склала 511 грн. 56 копійок. Навіть 511 грн. 56 коп. були профінансовані за рахунок підтримки Міжнародним фондом «Відродження». Всього організацією було подало 7 позовів, з яких 6 були повністю задоволені. Тепер же за аналогічну спробу захистити свої права та законні інтереси доведеться заплатити 8 тисяч 526 гривень.

Коментарі