•  

Свідомі полтавці не стоять осторонь екологічних проблем

770
Свідомі полтавці не стоять осторонь екологічних проблем

Життя людини постійно перебуває в русі, власне як і науково-технічний прогрес. Величезна кількість сучасних винаходів потребує автономних джерел енергії – акумуляторів та батарейок. Але рано чи пізно кожна батарейка виходить з придатності і, викидаючи її, мало хто замислюється наскільки велику шкоду батарейки завдають навколишньому середовищу та здоров'ю людини.

Саме тому починаючи з липня 2015 року Державна фіскальна служба долучилася до Всеукраїнської кампанії щодо належної утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму, взявши на себе функцію збору використаних батарейок.

З цією метою у Центрі обслуговування платників Державної податкової інспекції у м.Полтаві розмістили скриньку для збору батарейок, про що полтавців активно інформували через засоби масової інформації та мережу Інтернет.

Спостерігаючи за тим, як громадяни проявляють неабиякий інтерес до цієї акції, міські податківці вирішили поспілкуватись із гостями сервісного центру, які принесли використані батарейки на утилізацію.

Полтавка Олена розповіла, що прочитала про проведення акції на одному з місцевих веб-сайтів і одразу ж вирішила, що обов’язково долучиться до екологічної ініціативи податківців.

«Особисто мене давно турбує проблема правильної утилізації батарейок, – говорить Олена, – адже шкідливі речовини, які містяться в використаних батарейках, потрапляючи в організм людини, накопичуються в ньому та згубно впливають на стан здоров’я навіть у малих дозах. Уявити тільки, лише одна батарейка забруднює шкідливими компонентами близько 400 літрів води і 20 квадратних метрів ґрунту. Я вважаю, що кожен свідомий мешканець міста має потурбуватись про стан довкілля та прийняти участь у цій акції»

Ще одна гостя Центру обслуговування платників Наталія розповіла про свій погляд на проведення подібних акцій: «Я знаю, що у багатьох країнах фінансуються державні програми з переробки й знешкодження батарейок на спеціальних заводах. На жаль, в нашій країні такі ініціативи є рідкістю. Але ж ми щодня використовуємо прилади, які працюють на батарейках: радіоприймачі, будильники, плеєри, дистанційні пульти. Слугують батарейки недовго, а, потрапивши на смітник, завдають величезної шкоди довкіллю. Я рада, що податківці не лишаються осторонь такої благородної справи, як підтримка кампанії з утилізації джерел струму, чим дають можливість полтавцям зробити своє рідне місто більш екологічно чистим»

Державна податкова інспекція у м. Полтаві звертається до небайдужих полтавців із закликом підтримати екологічні ініціативи податківців та долучитися до збору відпрацьованих батарейок, які в подальшому будуть направлені на спеціальну утилізацію.

Через те, що українці викидають батарейки у відро для сміття, потім елементи живлення потрапляють на сміттєзвалища. В остаточному підсумку, так як щорічно батарейки викидаються тоннами, це завдає непоправної шкоди екології та здоров’ю кожного з нас.

Відділ комунікацій

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

Коментарі