•  

«Таємна вечеря» у галереї мистецтв. Високе мистецтво в Полтаві. Частина 2

2640
«Таємна вечеря» у галереї мистецтв. Високе мистецтво в Полтаві. Частина 2

7 березня у Полтавському художньому музеї імені М. Ярошенка відбулася масштабна виставка Ігоря Калінаукаса «Минуло 2000 років: Обличчя стерлися, світло залишилося». Художника, співака, письменника й філософа, автора цього грандіозного проекту полтавці мали змогу побачити ще за день до відкриття виставки. Ігор Калінаукас у складі дуету Duozikrразом із Ольгою Ткаченко та секстетом «Голос вогню» презентували концерт «Місце сили» в Полтавському театрі імені М. Гоголя.

На відкритті помпезного арт-проекта «Минуло 2000 років: Обличчя стерлися, світло залишилося», що до цього був представлений у Мілані, Москві, Братиславі, Києві та багатьох інших містах Duozikr також дав публіці змогу насолодитися мантрово-хоровим співом, чи пак симфонічною імпровізацією. Про розмах проетку Ігоря Калінаукаса говорить як міста, обрані для презентації, нагороди, отримані автором, всесвітнє визнання, так і вартість інсталяції ( 1 млн. євро).

Митець сміливо експериментує з поєднанням багатьох мистецтв у одному місці. Презентація його «Таємної вечері» почалася з вокальної партії, а серед виставкової зали були представлені не тільки картини, а й предмети, які мали повністю занурити й перенести присутніх у часі більш ніж на дві тисячі років назад: довгий просторий стіл, за яким сидів Ісус Христос із учнями у останній прожитий ним земним життям четверговий вечір, чаша, з якої вони пили. Також автор використав світлові ефекти, що створювали атмосферу втаємниченості, причетності до тих подій.

Після виступу Duozikr, співак змінив іпостась, ставши художником, і розповів про ідею інсталяції. Слово також мав Архиєпископ полтавський і кременчуцький Федір, у якому він висловив своє бачення представлених робіт, та їх актуальність для нашого часу.

Загалом на рахунку Ігоря Калінаукаса безліч топових персональних виставок, кожна з яких заворожує глядачів епатажністю, самобутністю та ультрасучасністю. Його творча ремінісценція на картину Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря» - спроба зрозуміти одвічні істини на сучасному етапі розвитку людства.

Тож не гайте часу, виставка діятиме в Полтавській галереї мистецтв (Фрунзе, 5) до 22 березня.

Сергій Нагорний

Коментарі