•  

Телеканал просить Президента перевірити як суддя Блажко «поховала» розслідування нападу на журналістку

1980
Телеканал просить Президента перевірити як суддя Блажко «поховала» розслідування нападу на журналістку

Чи не вчинила слідчий-суддя Октябрського районного суду Полтави Ірина Блажко корупційне діяння – перевірити це просить одна з кременчуцьких телекомпаній, звертаючись до Президента України Петра Порошенка. На думку юристів ЗМІ, дії судді є причиною гальмування розслідування нападу на журналістку телекомпанії Оксану Цокур.

У звернені телекомпанія "Візит" вимагає притягнути до відповідальності тих суддів та посадовців міліції, що затягують розслідування нападу чиновника кременчуцької мерії на журналістку Оксану Цокур.

«Пішов п’ятий місяць після спроби керівника оргвідділу міськвиконкому Кременчука перешкодити журналістці виконувати свої професійні обов’язки, а звинувачення за кримінальним провадженням не пред’явлено жодній особі» - ідеться в заяві.

На каналі повідомили, що цього тижня телекомпанія звернулася до Президента України з проханням ініціювати перевірку діяльності слідчого-судді Октябрського районного суду міста Полтави Ірини Блажко. На думку юристів телекомпанії, суддя своїми ухвалами (прийнятими навіть за відсутності Оксани Цокур, що постраждала від чиновників мерії) не лише відмовила в порушенні кримінального провадження за фактом вчинення злочину, але й створила такі умови, аби журналістка не змогла оскаржити бездіяльність заступника прокурора Полтавської області. Представники телекомпанії припускають, що суддя умисно зазначила не той предмет спору й внесла недостовірну інформацію до ухвали суду. Тож просять Президента України, як гаранта конституційних прав громадян, ініціювати перевірку стосовно слідчого-судді, чи було вчинене нею корупційне діяння. Окрім того, кременчуцька телекомпанія сповістила, що звернулася до начальника обласного управління УМВС України в Полтавській області з вимогою «повідомити, хто затягує розслідування кримінального провадження стосовно перешкоджання професійній діяльності журналістці Оксані Цокур та яку відповідальність понесли винні особи». При цьому юристи телекомпанії спираються на лист-відповідь прокуратури Полтавської області, в якому сказано, що прокуратура виявила порушення при проведенні досудового розслідування.

Як повідомлялось раніше, на журналістку Оксану Цокур 16 вересня минулого року під приміщенням Апеляційного суду Полтавської області напав завідуючий оргвідділа міськвиконкому Кременчуцької міської ради Валерій Декусар, намагаючись затягнути її в «коридор ганьби».

Оксана Цокур подала заяву до міліції, вважаючи, що дії службовця місцевого самоврядування були викликані її критичними репортажами на адресу влади Кременчука. Кримінальне провадження спочатку було порушене за фактом завдання легких тілесних ушкоджень і лише після значних зусиль юристів телекомпанії, де працює журналістка, перекваліфіковано за статтею 171 частиною 1 Кримінального кодексу України - перешкоджання професійній діяльності журналіста.

Коментарі