•  

Тести ЗНО показали катастрофічно низький рівень знань випускників

1450
Тести ЗНО показали катастрофічно низький рівень знань випускників

Тести ЗНО показали катастрофічно низький рівень освіти випускників не тільки звичайних, а й спеціалізованих шкіл.

Загальноосвітня школа України не забезпечує своїм вихованцям рівня знань, визначеного Державним стандартом освіти.

Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук у своїй статті для видання «Дзеркало тижня».

Підбиваючи підсумки зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2014 року, Лікарчук зазначив, що всього 47 абітурієнтів, написавши тест з математики, набрали максимальні 56 балів. А це - 0,03% від кількості тих, які складали тест (135 770 осіб).Натомість, кількість випускників лише фізико-математичних ліцеїв, спеціалізованих загальноосвітніх шкіл, закладів освіти з поглибленим вивченням математики в сотні разів перевищує кількість найуспішніших за результатами ЗНО.

Аналогічна ситуація з фізикою. Максимально можливу кількість тестових балів з цього предмету набрали всього 0,02% абітурієнтів.

«Очікувалося, що набагато кращі результати учасники зовнішнього оцінювання покажуть з гуманітарних предметів. Між іншим, кількість спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів, де ці предмети вивчають поглиблено, у кілька разів більша, ніж природничо-математичних. Однак лише 7 учасників зовнішнього оцінювання з української мови та літератури отримали 107 максимально можливих балів за цей тест. А виконували його майже 300 тисяч учасників. Кожен тринадцятий абітурієнт замість короткої письмової роботи здав чистий бланк», - зазначив Лікарчук.

Ще гірша ситуація з іноземними мовами. У відкритій частині тесту з англійської мови, виконуючи завдання «Напиши листа товаришеві», 25% учасників не змогли або не захотіли написати жодного слова.

Вкрай низький рівень знань показали абітурієнти, котрі здавали тести з природничих дисциплін. Результати свідчать: третина випускників шкіл не вміють працювати з географічними картами, 17% - не можуть визначити азимут, 7% - відносну висоту по горизонталях. Тобто мова йде про відсутність сформованих у них базових предметних компетенцій. Чверть учасників зовнішнього оцінювання з біології не знають, що гриби - це організми, третина абітурієнтів, які писали тест з хімії, не мають уявлення про дію оцтової кислоти крейду або соду, пояснює директор центру оцінювання якості освіти.

«Перелік подібних навчальних «досягнень» можна продовжувати довго. Але його можна було б сприйняти спокійніше, якби ми не брали до уваги додаткових обставин. Одна з них та, що зовнішнє оцінювання складали не всі випускники загальноосвітніх навчальних закладів, а лише ті, які були переконані в наявності у них певних знань. А якби ЗНО складали всі випускники шкіл? Також, очевидно, не слід забувати й того, що кожен шостий, а в містах кожен другий абітурієнт, готуючись до зовнішнього оцінювання, працював з репетиторами, відвідував підготовчі курси тощо. А якби не було репетиторів і підготовчих курсів? Який би рівень знань показали випускники?» - зазначив Лікарчук.

Коментарі