•  

Традиційний український орнамент продовжують розвивати у 21 сторіччі на Полтавщині

2090
Традиційний український орнамент продовжують розвивати у 21 сторіччі на Полтавщині

Полтавський художник намагається зберегти традиційний вид народного мистецтва і пробує дати орнаменту новий подих.

В Полтаві живе унікальний художник, який намагається створювати автентичні і разом з цим нові українські орнаменти.

Його виставку унікальних вишиваних орнаментів відкрив Полтавський літературно-меморіальний музей. Про це передає «Лтава».

Автор вважає, вид народної творчості не повинен зупинятися на візерунках, які складалися сторіччями ще тисячу років тому.

Орнамент традиційно в українців, як і в інших народів, це графічний відбиток життя нації.

Орнаменти розробляє заслужений майстер народної творчості України із селища Опішне Григорій Гринь.Ними прикрашені рушники, чоловічі сорочки і жіночі блузки.Усього в експозиції представлено більше сотні робіт – авторських ескізів та вишивок з його орнаментами.

Любов до народної вишивки, розповідає Григорій Гринь, прокинулася в ньогоз дитинства: «Родина без рушника, що сім’я без дітей» - вважає митець. Українськими орнаментами полтавський Григорій Гринь захоплюється понад півстоліття. Чи не всежиттяприсвятив вивченню традиційної вишивки та килимарства. У творчомудоробкуавтора близько семисотробіт.

На папері орнамент тільки народжується. а набуває житі коли втілюється на якійсь речі.

Рушники і сорочки за малюнками Григорія Гриня вишиваютьсільські майстрині і не тільки. Серед експонатів на виставці не лишеескізи для вишивок, а йготові зразки. Невдовзі тут планують видати і каталог із орнаментальними мотивами традиційної полтавської вишивки.

Коментарі