•  

Тристороння угода з самим собою: Як Іваніна прихопив гранти Євросоюзу

1210
Тристороння угода з самим собою: Як Іваніна прихопив гранти Євросоюзу

В 2013 році за фінансової підтримки Євросоюзу був запущений проект «Сільськийтуризм: партнерство заради сталого розвитку» на суму 99450 євро.Головнимвиконавцем проекту стала Полтавська РДА, а її голова – Володимир Павленко став керівником проекту. Так як грантові кошти надавались в іноземній валюті, було відкрито банківський рахунок на ім’я Туристичного інформаційного центру Полтавського району (керівник – Тарас Кунпан). Саме через цю структуру, яка підпорядковується відділу культури і туризму Полтавської РДА, і було перераховано кошти Євросоюзу на суму 71604 євро.

Суть проекту полягає у наданні міні-грантів місцевим громадам на розвиток сільського туризму. Однак чомусь посередником між РДА і отримувачами коштів виступив Фонд розвитку громади «Ініціатива» Олександра Іваніни. Згідно тристоронньої угоди, укладеної між Полтавською РДА, Туристичним інформаційним центром і Фондом «Ініціатива», фонду передали повноваження з організації конкурсу міні-грантів.

Через своїх людей Олександр Іваніна фактично повністю «приватизував» міжнародний проект, оформивши так звану «тристоронню» угоду сам із собою. Координатором проекту стала Юлія Малько, керівник відділу економічного розвитку і торгівлі Полтавської РДА, пряма підлегла Іваніни і член фонду «Ініціатива». Виконавцем технічної частини проекту став Валентин Московець, - депутат Октябрської районної у м.Полтаві ради від Партії регіонів, виконавчий директор "Ініціативи". Керівником Районного ресурсного центру розвитку громад, створення якого вимагали грантодавці, стала уже згадувана Олена Кульбака, сестра дружини Олександра Іваніни, член «Ініціативи». Керівник Туристичного інформаційного центру Тарас Кунпан підпорядковується відділу культури і туризму Полтавської РДА.

Таким чином, скориставшись своїм службовим становищем, за допомогою членів сім’ї та підлеглих О.Іваніна безпідставно включив у проект свій благодійний фонд. Як наслідок, без «благословіння» Олександра Іваніни та його фонду виграти міні-грант Євросоюзу в Полтавському районі було фактично неможливо. Нагадуємо, що мова йде про суму 71604 євро.

Щодо самої реалізації проекту Іваніна використовує звичний для себе прийом звітуватися за один захід у двох-трьох проектах. Зокрема, 9240 грн. витрачено на конференцію «Сільській туризм: партнерство заради сталого розвитку» для голів сільрад. Однак, у проекті «Велокраїна. Полтавський край запрошує» 2013 року (див. Епізод ІІІ вище) також було прозвітовано про цей захід (пункт 2.3.1 звіту). Там його оцінили у меншу суму – 1850 грн.

Завдяки укладеній тристоронній угоді «Ініціатива» отримала ексклюзивне право на організацію конкурсів з фінансування міні-проектів. Навіщо знадобився посередник між РДА і кінцевими бенефіціарами грантових коштів? Відповідь з’являється, коли стає відомим, які ГО виграли конкурс на загальну суму 270 000 грн.

Зокрема, в 2014 році знайома з попередніх епізодів ПОО Ліга соціальних працівників України виграла конкурс на суму 31 750 грн. з проектом «Жіночі ініціативи для сталого розвитку громад». Окрім Тетяна Іваніни в якості виконавчого директора, ця організація примітна тим, що її очолює Олена Винокурова, яка одночасно входить до конкурсної комісії з фінансування міні-проектів.

Інший переможець – ГО «Суспільний проект «Еколтава» характерний не своїми маловідомим засновниками, а поданим проектом зі знайомою з попередніх епізодів тематикою «Веломандри Полтавським краєм» на суму 35 000 грн.

Решта організацій-переможців: «Зелений шлях», «Ініціатива-2013», «Полтавський край», «Зелена хвиля», «Козацькі хутори Рунівщини».

Згідно офіційної інформації Полтавської РДА станом на 01.11.2014р. всі проекти виконані. Хоча на запит Громадської ради при Полтавській обласній раді не було надано відповідних звітів організацій.

В іншому проекті, - «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (фаза ІІ), фінансованому ООН за підтримки Євросоюзу, до якого долучалась Полтавська РДА, у звіті за 2013 рік пункт 7.5.2 згадується такий захід, як візит Посла ЄС Яна Томбінського до Полтавської області. Цей же самий захід був включений до проекту «Сільський туризм: партнерство заради сталого розвитку». Навряд чи шанований пан Томбінський знав, що окремі «спритні» чиновники примудряться заробити на візиті офіційної делегації Євросоюзу до Полтавщини.

Коментарі