•  

Турчинов спрогнозував світову ядерну війну і розпад Росії

880
Турчинов спрогнозував світову ядерну війну і розпад Росії

У перспективі цілком можливо, що масштаби й інтенсивність військових конфліктів у світі зростуть до повномасштабної війни із застосуванням ядерної зброї за участю США, ЄС, Росії та Китаю.

Про це написав секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов у статті для американського журналу The American Іnterest.

На думку Турчинова, протистояння на Донбасі за багатьма ознаками, поряд з конфліктами на Близькому Сході, Північній Африці, між Китаєм з Японією і В'єтнамом, провокаціями КНДР проти Південної Кореї, є симптомом кризи глобальної системи міжнародної безпеки і дестабілізації світового порядку в цілому.

«Досить імовірним у середньостроковій перспективі може стати значне зростання масштабів та інтенсивності зазначених конфліктів і виникнення нових зон нестабільності з усе більш широким залученням, прямо або побічно, військових потенціалів таких країн як США, країн ЄС, КНР, РФ, Індії, Пакистану, Туреччини, Ірану, Ізраїлю та ін.

Ці загрозливі тенденції можуть поставити світ на межу загальносвітового військового конфлікту, який може являти собою як повномасштабну війну навіть із застосуванням ядерної та інших видів зброї масового ураження», - написав у статті Турчинов.

Крім того, за його словами, майбутнє ядерних арсеналів РФ - ключове питання глобальної безпеки, яке має бути вирішене в тісній співпраці ядерних держав. Турчинов фактично вказав, що ядерна зброя має бути взята під міжнародний контроль, щоб уникнути світової війни.

На думку секретаря українського радбезу, Росію чекає неминучий розпад через курс її нинішнього кремлівського режиму на чолі з Путіним.

«Заганяючи Росію в «прокрустове ложе» старої імперської моделі, Путін веде країну до перспективи невідворотності розпаду, запускаючи тим самим механізми, які свого часу зруйнували Радянський Союз.

Тому стає досить реальною перспектива припинення існування Росії в її сьогоднішніх кордонах», - написав Турчинов у своїй статті« Сучасні виклики України в умовах кризи світового порядку».

На його думку, РФ не змогла адаптуватися до демократичних правил мирного співіснування та співробітництва.

«Третій президентський термін Путіна чітко підкреслив політичну домінанту сучасної Росії - ідеологію імперського реваншизму», - вважає він.

Турчинов зазначив, що об'єктивним результатом процесів «глибокої соціальної деградації Росії», яка триває вже не одне десятиліття і отримала істотне прискорення після початку агресії проти України в лютому 2014 року, вже в найближчій перспективі стане різке ослаблення і глибока дестабілізація Росії.

«Процеси та тенденції, що відбуваються в нинішній Росії, тотожні тим, що відбувалися на останньому етапі існування СРСР. Відсутність раціональної мотивації розвитку, монополізація і жорстке адміністративне регулювання економіки, диктат і свавілля силових структур, гіперцентралізація влади, безальтернативність одноосібно прийнятих рішень.

Весь цей сталінський скелет радянської імперії в кінці минулого століття не зміг витримати послідовного, скоординованого політичного та економічного тиску Західного світу», - підкреслив секретар РНБО України.

Відділ моніторингу

"Останній Бастіон"

Коментарі